DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Život

Výhled 2014 a dál

1. ledna 2014 v 8:32 | Aleš
Nový rok je tu a s ním i plány do budoucna. Tak se neváhejte přidat.

Zas přiletěl

27. prosince 2013 v 19:32 | Aleš
Asi to bude tím na prosinec nezvykle teplým počasím, ale čápi letos nějak blázněj. Jeden se u nás stavil předčasně včera. Že prý má cestu kolem takže nám předá Honzíka už letos a né až v lednu 2014 jak bylo původně domluveno. Rodiný gang jsme tak obohatili o dalšího v kategorii K1M, ale na to si asi chvíli počká. A já taky, včera jsem si říkal, že dnes zajdu pojezdit do Troje na kanál když je tak teplo a za dvě hodiny už jsme jeli rodit

Hodnocení uplynulé sezony (2013)

25. prosince 2013 v 14:46 | A.L.A. Gang
Proběhlým termínem SSaN defakto skončila letošní sezóna všeho. Na Silvestra žádné sportovněcestovatelské akce nechystáme a tak je možno zhodnotit uplynulý rok již teď. A nutno říci, že rok to byl úspěšný. Zejména se hodně zadařilo po vodácké stránce a to jak té společné v rámci DVS tak i té individuální na kajaku, kde jsem si díky pochopení ze strany Lenky sjel některé hodnotné kousky nebo se zůčastnil různých hromadných akcí. Dařilo se, ale i jinak. Ale teď již konkrétně.

Nápady a přání do budoucna (2013)

1. ledna 2013 v 0:01 | Aleš

Oproti dřívějším sezóním plánům letos chci plány trochu strukturovat a alespoň formulačně rozdělit na konkrétní plány pro tento rok a obecné (méně konkrétní spíše dlouhodobé jakoby ideové) plány platné vlastně všeobecně.
Ještě pár slov k motivaci psaní toho soupisu, která byla některými osobami často chybně interpretována. Krom osobního ujasnění si toho co chci (chceme) podnikat a rozvrhnutím dovolené je dalším důležitým (prakticky hlavním) motivem nabídnutí spoluúčasti prátelům, kteří si v plánech najdou něco, na co by je lákalo se přidat. Tak se neváhejte ozvat.

Hodnocení uplynulé sezóny (2012)

15. prosince 2012 v 15:11 | Aleš
Jak tedy dopadla sportovně cestovatelská sezóna roku 2012? Letos ještě provedu hodnocení uplynulé sezóny tradičním způsobem, ale vyjevení nových cílů bude tentokráte v samostatném článku v poněkud strukturovanější podobě. Již se to nebude nazývat cíle, což vyvolává zbytečně nemístné asociace a nebudou se vyhodnocovat. Spíše to jsou takové nápady a přání co podniknout. Na závěr roku pak bude jen shrnutí sezóny a né hodnocení splněnosti. V práci si toho člověk užije dost tak proč to dělat i zde.

Tradiční hodnocení a výhled dál

12. ledna 2012 v 14:04 | Aleš
To mě zase obestírá hrůza, když si porovnám své plány se skutečností. Naštěstí jsem si už část této deziluze odbyl při průběžné revizi plánů v květnu. Že rok 2011 bude zlomový jsem tušil už na začátku s ohledem na hlavní cíl, který nebyl zveřejněn (byl tajný) a který se posléze podařilo splnit. Teď se koukněme na ty, které jsem zde vloni odhalil a jež jsem naopak povětšinou nesplnil.

Halóóó

8. ledna 2012 v 19:07 | Adélka
Názdárek! Tak je to tady, jmenuji se Adélka a dnes jsem se narodila. Tady prej můj střelenej otec publikuje různé plácy a naivně doufá, že mu je budou kamarádi komentovat. Tak jsem se rozhodla, že toho hned využiju a oslovím své budoucí kamarády. No hned na začátek musím říci, že nechápu jak já, takové krásné miminko, se mohlo narodit tak bláznivému fotříkovi. Představte si, že celý minulý týden do mě hučel, že si mám narození naplánovat na víkend a ať mě ani nenapadne s tím přijít ve všední den mezi 6 a 17 hodinou. No věřili, by jste tomu? Prostě prudí hned od začátku. A to jsem měla termín až v úterý!

Nevážné zamyšlení na vážné téma

2. ledna 2012 v 19:06 | Aleš
Kdysi dávno za časů mého již minulého mládí (tedy v osmdesátých letech) kolovala historka, že jakýsi koumák udělal následující podvod. Slíbil studentům, hlásícím se na vysokou školu, že jim zařídí protekci u přijímaček. Od každého vybral po pětikile, dal si nohy na stůl a čekal jak to u přijímaček dopadne. Ti kteří se dostali na školu, byli spokojení jak si to dokázali hezky zařídit jen za pětikilo. Ti kteří přijímačky neudělali, byli spokojení, že jim ten "čestný" člověk vrátil peníze s omluvou, že přijímací test byl napsán tak hrozně, že to prostě zařídit nešlo. Nakonec údajně skončil ve vězení. Ale zpět do žhavé současnosti, nepřijde vám, že na podobném principu se živí stále více lidí? Usmívající se

Lesní závod reloaded

22. listopadu 2011 v 17:36 | Aleš

ANEB POHÁDKA BEZ POINTY PRO HODNÉ DĚTI
Milé děti. Za sedmero řekami, sedmero horami, jednou předraženou dálnicí a nevelkou loukou, kde vždy na podzim veselí mladí lidé hledají lysohlávky, se rozprostírá les. Není ani velký ani malý. Ani hezký ani ošklivý. Zvířátka v něm nejsou ani hodná ani zlá. Zato společně tvoří koloběžky pro radost jiných zvířátek.

Jak jsem dělal dort

4. srpna 2011 v 20:45 | Aleš
ANEB NOČNÍ MÚRA DIETOLOGA
Opět mi mobil připoměl, že Lenička bude mít narozeniny. S tím vyvstala klasická otázka čím udělat Lence radost. Vždycky jsem v tomhletom naprosto tragickej a netuším co pořídit.

Průběžná revize plánů

18. května 2011 v 17:30 | Aleš

Sice ještě není rok za námi, ale přesto a nebo právě proto (má oblíbená formulace) nadešel čas si zrekapitulovat plány, podívat se jak je to s jejich plněním, některé zrevidovat, pozměnit atd. Takže co bylo v plánu a jak to vypadá?

Ohlédnutí zpět i pohled vpřed 2010

1. ledna 2011 v 0:01 | Aleš
Blok
Opět se uzavřel další rok a s tímto okamžikem už tradičně přichází bilancování co se podařilo a co méně. Na začátku tohoto článku si připomeneme nejprve cíle, tak jak jsem je minulý rok stanovil, a pak se mrkneme na to co se podařilo a co ne. Ponejprv, ale trocha slovního hodnocení.

Jak se staví sen…

13. prosince 2010 v 20:58 | Lenka
kuchyn
Když jsem před 4 lety koupila byt, jediné co v něm bylo tak kuchyně. Byt nebyl v nejlepším stavu, kuchyň stála, ale taky neoplývala žádnou krasotou. Co jsem chtěla udělat jako první, když jsem ho koupila, tak novou kuchyň.

Horoskop

19. listopadu 2010 v 18:27 | Aleš
znameni
Přesto, že nejsem nějak posedlý astrologií, navíc mému technickému založení se podobné věci spíše příčí, tak jsem kdysi v období seznamování na internetu docela na nativní horoskopy dal. Tím nemyslím takové ty horoskopy v časopisech typu Vlasta či Ona dnes, kde se dozvíte, že dnes potkáte černovlasého cizince a podobně, ale takové ty charakteristiky znamení a jak se k sobě vzájemně hodí či nehodí. Nedávno jsem jen pro zajímavost dal naše data narození do jakéhosi online partnerského horoskopu. Vypadl celkem zajímavý výsledek. Důležítá je myslím zejména poslední věta, která by se jistě neměla chápat jen co se zaměstnání týče, ale jistě platí i na domácnost.

Pohádka s "dobrým" koncem

25. září 2010 v 14:49 | Aleš a Lenka
prsteny
Když jsme s Lenkou jezdívali v našich kajakářských začátkách trénovat na kanál v Troji nemohl jsem ji dostat k tomu, aby jezdila normálně ze shora. Chtěla jezdit jen odspodu, přesto, že už se tam nemohla naučit nic nového. Tenkrát jsem ji motivoval tím, že jsem vyřkl památnou větu "Nevezmu si tě, dokud nebudeš běžně jezdit kanálem zeshora!" Takový trochu pohádkový úkol ve stylu přiject nepřiject, oblečená neoblečená ... atd.

MHD versus IAD

4. února 2010 v 8:19 | Já
Jezdím pravidelně do práce autobusem z konečné na konečnou. Tou samou linkou, v ten samý čas, den za dnem, rok za rokem. Občas v sezóně musím do práce autem, protože ráno jedeme s kajaky na kanál v Tróji a to jaksi autobusem nejde. Tak zase dopravní podnik k přepravě zavazadel velkorysý není ani když máte nabitou open card. Sem tam jedu i na kole, takže mohu všechny možnosti dopravy porovnat lépe než kdo jiný. A musím říci, že čím dál více preferuji výhody MHD. A to ne proto, že bych byl nějaký militantní pumpičkář, případně jiný potrefený aktivista..

Článek úplně vo ..... fšem

13. ledna 2010 v 7:42 | Já
Díky sněhové kalamitě mám po práci tu jedinečnou možnost jít se proběhnout na běžkách. To nesmím promeškat protože tahle situace nastává v Praze podle doktora Chocholouška maximalně jednou za deset let. Rychle tedy mažu lyže, popadám klíče, mobil, čelovku a už pádím směr Klánovický les. Zapomněl jsem jen čepici, ale to nevadí, mám kapucu.

Ohlédnutí zpět i pohled vpřed 2009

1. ledna 2010 v 0:01 | Já
Rok se s rokem sešel a tak je opět čas se ohlédnout za uplynulou sezónou, zhodnotit ji a udat přibližný směr na další rok. Nutno podotknout, že se jedná jen o přibližný plán kam zhruba směřovat než o nějaké dogma. To ostatně plyne i z hodnocení níže, kde svítí většina položek ve stavu "nesplněno" a přesto mohu prohlásit, že jsem s rokem vcelku spokojený.

Malá bajka z lesního závodu

29. listopadu 2009 v 14:32 | Já
Malá bajka o tom jak by to asi dopadlo, kdyby zvířata v lese mohla to co my lidé. Tedy založit si firmu a něco vyrábět. No to by to asi dopadlo katastrofou. Nemyslíte? Ještě, že my lidé jsme moudřejší.

Boj s větrnými mlýny doomsayingu

20. dubna 2009 v 8:14 | Já
Když jsem zde poprvé psal o meteodoomsayingu, mnozí z vás se ptali co to je (Klára), někteří tvrdili, že je to blbost (Béda), někdo to okometnoval, někdo jen přečetl a zapomněl, jiný se chytil za nos atd. Život šel dál. A ten přináší další a další zkušenosti.

 
 

Reklama