DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Voda a okolí

Baťův kanál s Bárou

2. září 2012 v 8:05 | Aleš
Jak už jsem zmínil v předchozím článku o meandrech řeky Moravy, letošní podzimní dovolenou jsme trávili v tuzemsku. Původně jsme zvažovali dovolenou podobného charakteru v Holandsku, ale nikdo se nenašel kdo by se přidal, pro děti musí být pasy, zatím jsem s tím neměli žádnou zkušenost a tak jsme vyrazili na loď raději na Moravu.

Egypt Dahab aneb takový divný výlet

18. listopadu 2009 v 8:40 | Já
Od doby kdy jsme na podzim byli s Klárou, Plechym a Cipískem v Meteoře, se ujala tradice podzimních lezeckých dovolených v tomto složení. Při akci na Kalymnosu se nám osvědčila varianta kombinace lezení a následného šnorchlování v moři. Minulý rok v Turecku se toho v moři moc podniknout nedalo, takže pro letošek se zvolila varianta Dahab. Tedy Egyptské letovisko na Sinaiském poloostrově na břehu Rudého moře, které je známé snad všem potápěčům v Evropě. Mimo jiné jsem, ale Dahab našel i na mapě lezeckých oblastí blízkého východu. Sice jsme o oblasti takřka nic nevěděli, ale když se dostala do onoho knižního výběru nemůže to být nic špatného. No ne? Letos se však muselo trochu poupravit složení protože Klára se vydala na dráhu mateřství. Časem se tedy zformovala nová skupina - já, Cipísek, Láca, Plechy, Lenka a Linda.

Tanvaldská Kamenice

10. prosince 2008 v 7:04 | Já
Po sobotní účasti na Cipískově přelanění jsme se rozhodli prozkoumat tok Tanvaldské Kamenice a hlavně se pěkně projít. Vyráželi jsme z Plavů a končili na nádraží v Jesenném. Tok vypadá opravdu zajímavě a některá místa docela drsně. (snad bz slo neco prenest protoye reka je to opravdu krásná) Stav vody na vodočtu v Plavech byl tou dobou asi 45cm. Uváděné minimum je 55 cm a optimum 65 cm. Posuďte sami podle fotografií - vyfotografována ta nejvypečenější místa.
 
 

Reklama