DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Obecné

PF 2012

31. prosince 2011 v 12:40 | Aleš & Lenka
Všem pravidelným i náhodným čtenářům tohoto blogu přejeme hodně úspěchů v novém roce. Ať se vše daří podle Vašich představ, nepodléháte meteodoomsayingu ani strašení s krizí. Dál žijte své jedinečné životy a cokoliv o čem sníte začněte uskutečnovat teď hned! Nečekejte s uskutečněním svých plánů až budete bohatší, až splatíte hypotéku, až děti vyrostou, až budete o deset kilo hubenější, ani na nic dalšího. Jděte na to hned zítra. Každý den, který proflákáte už Vám nikdy nikdo nevrátí. Čas je po zdraví to nejcenější co máme. A hlavně ...

PF 2011

27. prosince 2010 v 8:32 | Aleš a Lenka
Všem čtenářům tohoto blogu přejeme do přicházejícího roku 2011 hodně štěstí, zdraví, splněných plánů a radosti. Také bychom rádi poděkovali čtenářům za podporu a to zejména těm, kteří svůj názor neváhají prezentovat formou komentáře pod clánkem. 
Takže ještě jednou, ať se v roce 2011 daří.
PF2011

Výsledky ankety

30. prosince 2009 v 7:08 | Já
Tak a je to, anketa byla uzavřena. Jak jsem slíbil tak zveřejňuji výsledky ankety. Předně nutno poznamenat, že mě překvapila nízká účast. Když jsem si na papír vypsal lidi, kteří vím, že na stránky chodí a mají ke mě dostatečně blízko, aby vyplnili anketu sami od sebe, dobral jsem se k podstatně vyššímu číslu než je konečný počet respondentů, tedy číslovka 10.

Malá prosba - anketa

26. listopadu 2009 v 19:00 | Já
Ahoj, čtvrtého února 2010 to budou přesně dva roky co vznikl a žije tento blog. Jako u všeho byly prvotní záměry představy trochu jiné než následná realita. Abych se dozvěděl co čtenářům nejvíce chybí, líbí se jim nebo je tu štve, připravil jsem malou anonymní anketu o jejíž vyplnění vás tímto žádám. (viz. odkaz dole) Vám to nezabere více než dvě minuty a mě to pomůže zjistit jak si blog stojí. Souhrnné výsledky zveřejním. Uzávěrka odpovědí bude 27.12.2009. Předem díky za ohlasy.

Dahab - Doplněny fotky od Cipíska

24. listopadu 2009 v 15:21 | Já
K článku Egypt Dahab aneb takový divný výlet byly doplněny vybrané fotky co pořídil Cipísek. Jsou opět v galerii na Rajčeti. Jedná se zejména o fotky z lezení ve Wadi Gnai + na sv. Kateřině. Také pár jedinečných záběrů co pořídil. Díky Cipísku!
A kdy uvidíme fotky ostatních?

Kačenka Biomasa

10. dubna 2009 v 7:44 | Já
Tak tenhle kousek je vážně dobrej. Není nad to něco papouškovat a prdlajs o tom vědět. Prostě strana řekla, že uhlí je fuj a biomasa je dobrá. A co řekne strana ....
Být tu před pár desítkami let a strana jí říct, že imperialisté jsou fuj ....Muži versus ženy - experiment s kachnami

27. března 2009 v 15:06 | Já
V poslední době jsem sjížděl několik menších potoků a říček. Jak si tak spokojeně jedeme po vodě, často se stane, že dojedeme kachny sedící jako my na hladině. V kajaku a mávájící pádlem vypadáme asi dost hrůzostrašně a tak kachny odledí dolů po proudu o pár meandrů níže. Za pár okamžiků, dle rychlosti toku, je dojedeme a situace se opakuje. Evidentně jejich inteligence není moc veliká, (Asi jako průměrný poslanec) takže je pronásledujeme třeba 16 km. Nedávno na Kocábě jsme podobně pronásledovali kachnu a kačera. Po asi třech cyklech kačer tedy samec (!) správně vyhodnotil situaci a na rozdíl od kachny, kterou jsme štvali před sebou ještě několik kilometrů, nás přelétl proti proudu a měl na zbytek dne klid. No není lepšího důkazu větší inteligence samců? Noooo možná je to důsledek větší lenosti, ale lenost je přece matkou pokroku. Takže přátelé sledujte kachny!

POZOR, neposílat tento článek na gender studies, feminismus.cz a podobným fanatickým organizacím!

Alešovo desatero aneb co se mě týče můžem

5. března 2009 v 7:31 | Já
Tuto sbírku mouder už jsem jednou vypustil do světa na webu našeho horolezeckého oddílu, ale ne všichni co chodí sem navštěvují i web AKA a naopak. Již od prvních výletů kdy jsem začal podnikat různé tůry, čundry, později chodil lézt, či na skialpy a podobně. Velice často se mi stávalo, že jsem třeba půl hodiny postával s batohem na zádech a čekal, kdy se konečně zbytek vyrazí (ráno z chaty, od auta, z místa kde se přenocovalo, atd.) nebo kdy se konečně půjde dál. (po zastávce na svačinu, močení, mazání opalovacím krémem, převlečení, atd.) Vzpomínám třeba jak minulý rok na Otavě jsme s Lenkou postávali nad hromádkou věcí co si budeme brát do lodě a ostatní teprve lezli ze stanů. My už měli sbalený stan, uložené věci do auta, snídani v sobě, ranní hygienu za sebou, atd. Člověk by řekl, že pořád někam spěchám, ale není to tak. I když jsem záměrně dělal vše pomalu, abych nemusel čekat, dopadlo to stejně. Proto zde opět přináším své desatero mouder. (Když už se tahle stránka tak jmenuje)

Zombi Holocaust aneb výlet do osmdesátých let

10. února 2009 v 12:36 | Já
Nedávno o víkendu jsem měl tu čest za pouhých 39 korun zhlédnout skvost italské kinematografie. A že to byl skvost opravdu velký, musím se s Vámi o něj podělit. Už jen proto, aby jste nemuseli obětovat těch 85 minut života a 39 korun jako ja. (takže peníze co jsem vám ušetřil mi klidně můžete poslat)
Jak k tomu došlo, že jsem ho sledoval? Inu prostě omyl. Již delší dobu v recenzích hororových filmů narážím na odkazy na film Cannibal Holocaust, což řada lidí považuje že jakýsi úhelný kámen kanibalských hororů. Přibližně kolem roku 1980 byl v Itálii kdoví proč boom kanibalských hororů a Cannibal Holocaust je jedním z nich. Když jsem při přehrabování výprodejových DVD narazil na film s podobným názvem Zombi holocaust, prostě jsem se spletl. Večer ho v potemělé místnosti zasunul do přehrávače a ...... (kdo chce film vidět, neměl by číst dál!)

Úvod

4. února 2008 v 12:45
Tento blog si zakládám jako alternativu ke stránkám Starý pes a mým deníkům. Oboje tyto stránky budou dál fungovat a budu je dál udržovat jen sem bych rád psal aktuální drobnosti a pitominky, které mě v obou tématech napadnou nebo věci, které se mi z nějakého důvodu nehodí do výše zmíněného. Tak nazdar.
 
 

Reklama