DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

MTB

10. Severní sjezdy a nevyjezdy

21. prosince 2013 v 19:43 | Aleš
Po roce Vánoce a s nimi i další ročník SSaN. Po loňském debaklu s nemocí a námrazou, jsem se těšil a doufal, že to letos vyjde. V předvečer to dle předpovědi vypadá, že by se mohla opakovat loňská námraza. Ale přesvědčen, že blesk nemůže udeřit dvakrát do stejného místa jdu spát a holt se uvidí ráno až vylezu před barák.

Telegrafická zpráva z Gardy

8. září 2013 v 18:52 | Aleš
Týden v Torbole sul Garda uplynul rychleji než voda a tak i zpráva z něj bude velice stručná až telegrafická. Přijeli jsme, sešli se s Dvořkinovci, byli jsme tam, vrátili se. Koukněte na fotky. Tečka. Nazdar. :o)

Hledej šmudlo report

28. září 2012 v 17:11 | Aleš

Díky tomu, že se Radek rozhodl upořádát také cyklobojovku dostalo se mi možnosti poznat takovouto akci nejen jako organizátor, ale též jako účastník. Vzhledem k tomu, že při oficiálním termínu akce se kvůli rannímu dešti zůčastnila jen trojice závodníků, měli možnost si ostaní zajet akci v libovolném náhradním termínu. Proto zápis z akce zveřejňuji s takovým zpožděním z důvodu, aby nenaznačil ostatním co je čeká.

Cyklo*smrad strike back 2012

16. srpna 2012 v 8:01 | Aleš
"Opět je to tady a iniciativa Cyklo*smrad přichází s další neodmítnutelnou nabídkou popracovní cyklistické vyjížky. Oproti předchozím hromadným vyjížkám, kde jsme občas vypadali jako cyklojízda, je tu malý rozdíl, pojedeme tentokrát individuálně. Prostě přijedeme v určený den do práce na kole a odpoledne pojede každý sám zase domu. :o))))
Asi vás teď napadla otázka "Ty vole a co na tom jako má bejt zajímavýho?" Odpověď je jednoduchá, mezi odjezdem od budovy firmy a vaším příjezdem domů bude vložen takový malý krátký nenáročný závod respektive asi by bylo vhodnější slovo soutěž. ..."

Tak začínala pozvánka na akci, kterou jsem se rozhodl uspořádat pro cyklisticky orientované kolegy. Jak celá věc vypadala z pohledu organizátora a proč byly některé věci tak jak byly, na to odpoví tento článek.

Rokytce naproti II.

27. června 2012 v 20:36 | Aleš
Po dvou letech jsem opět podlehl pokušení zorganizovat popracovní výlet k prameni Rokytky. Před dvěmi lety to byla povedená akce. Poslal jsem pozvánku a čekal, kdo se chytne. Po odložení ze společenských, zdravotních a meterologických důvodů akce konečně klapla a v půl čtvrté vyrážíme od firmy. Účast je hojná - Radek, Milan, cykloaktivista Petr, Seladon, Kero, Zdenda Č. a nesmrtelný Mongol Roman co absenci helmy nahrazuje o to agresivnější jízdou zejména ve sjezdech.

Severní Sjezdy a Nevyjezdy 8.

17. prosince 2011 v 16:58 | Aleš
Jako každý rok přišla zima a s ní čas tradiční akce SSaN. Opět jsem jí udělal velkou osvětu. Vypadalo to, dokonce, že se na trase objeví i nové tváře, ale Mongol nakonec odletěl na služebku do Indie a Seladon se vymluvil na nemoc. Ještě v pátek jsem se snažil zlákat váhajícího Milana a Kera. Dokonce jsem zorganizoval petiční akci, za jejich účast, ale ani soupis podpisů je nepřesvědčil vyrazit. Jejich chyba. Je fakt, že páteční vichřice a předpověď účast moc podpořit nemohla. Jak to tedy nakonec bylo?

Trasa 33. - Údolím Šembery

11. prosince 2011 v 16:31 | Aleš
Jak se blíží termín SSaN tím více si uvědomuji jaký bič jsem si na sebe upletl a pociťuji potřebu alespoň trochu potrénovat, snad to bude ještě k něčemu. Jako obvykle se snažím zlákat i někoho dalšího. Počasí má být nádherné tak by o zájemce neměla být nouze. No nebudu dlouho chodit kolem horké kaše. Nějaká ta výmluva se najde vždycky, že? Jeden se vymlouvá na bolest nohy a přitom nenápadně schovává sušící se cyklistické tretry, jak byl včera na spiningu. Druhej se najednou bojí, že se nadýchá studeného vzduchu. Třetí raději mizí do Indie. Další to, jiný ono, no klasika. Nevymlouvá se jedině Zdenda a tak je domluva rychlá.

Trasa 32. - Pojizeřím mezi Benátkami a Mladou Boleslaví

30. května 2011 v 19:25 | Aleš
Nebudu z toho tentokráte dělat nějakou velkou vědu. Prostě jsme v neděli jeli na kolo se trochu projet podél Jizery a to je celé. Snaha byla jet někam, kde to bude po rovince a kde jsme ještě nejeli. Nakonec jsem podle danných kritérií zvolil za startovní místo parkoviště v Benátkách nad Jizerou, které jsme již využili jednou při podzimním splutí s Dvořkinem. Dnes však vyrážíme proti proudu směr Mladá Boleslav.

Po stopách bojů 1866 - Náchodsko

8. května 2011 v 19:03 | Aleš
Voda stále chybí skoro v celé Evropě a tak je čas si udělat víkend na kolech. Míříme již po páté po stopách prusko rakouské války roku 1866. Tentokráte za stopami bojů v okolí Náchoda a České Skalice.

Trasa 31. - Z Kouřimi na jih

11. dubna 2011 v 17:53 | Aleš
Slunce nás opět vytáhlo na kolo. Bohužel slunečno bylo doprovázené silným větrem a tak otevřená místa v krajině byla občas prosta radosti a museli jsme šlapat i z kopce. Trasa, kterou jsme si projeli byla však vcelku pěkná. Dala by se rozdělit na tři různé třetiny, každá s jiným charakterem.

Trasa 30. - Mezi Týncem a Přeloučí

3. dubna 2011 v 17:28 | Aleš
Všude v Čechách padají teplotní rekordy, tak je ideální čas vyrazit na nějaký výlet na kole. Původně byla snaha zlákat Dvořkina na Otavu z Čeňkárny, ale bohužel odolal. Okopírovali jsme tedy kus mapy Polabí, zastrčili jej do kapsy a vyrazili směr Týnec nad Labem.

Severní sjezdy a nevyjezdy 7

18. prosince 2010 v 16:51 | Aleš
Cyklista

Jako už několikátý rok i letos bylo třeba uspořádat vánoční SSaN. Tentokráte akce byla specifická několika aspekty. Jedna zaznamenala rekordní účast, dále bylo rekordní množství sněhu a také minimální délku trasy. Ale podívejme se na akci podrobněji.

Svatojiřský les

20. listopadu 2010 v 19:25 | Lenka
Cyklista
   Opět se blíží víkend a co podniknout je častou otázkou Aleše. Je mi jedno co, ale něco dělat musíme. Tentokrát vybíráme mezi vodou, nebo kolem. Jakou vodu bychom si chtěli sjet, zkoumáme jen chvíli. Že by Orlice? A jaké bude počasí? Bude teplo nebo zima je častým zkoumáním počasí na internetu. A pojede někdo s námi nebo ne? Jak to bude s převozem? No otázek proč jet nebo nejet byla spousta. Kam na kolo? Nakonec jsme si řekli, že uvidíme dle aktuálního počasí. Pátek je zde a musíme se rozmyslet kam jet. Aleš má variantu odvozu auta na Orlici, ale nakonec počasí nevypadalo až tak pěkné a teploměr neukazoval tolik stupňů, abych někde čekala, tak jsme nakonec zvolili kolo. Orlici si necháme na někdy a doufáme, že se k nám někdo přidá.

Kersko + Labe

15. listopadu 2010 v 7:27 | Aleš
Cyklista
ANEB MOTIVAČNÍ SYSTÉM
Nedělní pohled z okna na osluněný teploměr ukazující 35 stupňů nedal jinak než, abych Lenku vytáhl z postele, že se jako jede na kolo. Byla sice trochu rozlámaná a otlučená z včerejšího podvodního ohýbání pádla, ale to je potřeba právě rozhýbat. Tak nezbývá než vyrazit.

Trasa 29. - Z Jičína na Trosky

13. září 2010 v 8:27 | Já
Cyklista
Jako obvykle jsme na poslední chvíli před víkendem přemýšleli kam se vydat na kolo. Po prohlídnutí, všech map co máme doma a po vyřazení sice atraktivních, ale vydálených míst, mi zůstala v ruce mapa Českého Ráje. A protož jsem před tím objevil, že existuje spoustu pěkných naučných stezek věnovaných válečným událostem roku 1866, zvolil jsem za cílovou oblast okolí Jičína, kde se právě jedna z bitev onoho roku odehrála.

Trasa 28. - Na Milešovku podruhé

6. září 2010 v 7:12 | Já
Cyklista

Na Milešovku už jsem jednou na kole zkoušel vyjet, ale to bylo před lety s kamarádem Pepou. Tentokrát jsem k této kratochvíli zlákal Radka. Stejné místo stejný les, ale teď již se znalostmi z minulého pokusu. Pro výjezd na Milešovku jsem zvolil cestu po modré z Velemína v kombinaci s červenou z jihu.

Trasa 26. a 27. - Prasečím ocáskem republiky

23. srpna 2010 v 7:53 | Já
Cyklista
Víkend na krku, má být pěkně, tak co podniknout? Nakonec zvítězil plán zajet do prasečího ocásku České republiky, tedy do Ašského výběžku. Ani jeden jsme tam ještě nebyli a vůbec nevěděli co nás tam čeká a zda jet takovou dálku (a vypouštět CO2) nám za to stojí.  (Stojí, bráníme tak době ledové Petře!)  Jak to dopadlo a jaké trasy vám zde doporučíme si přečtěte v tomto článku.

Trasa 25. - Rokytce naproti

19. srpna 2010 v 8:46 | Já
Cyklista
ANEB ROKYTKA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ
Rokytka má pro mě zvláštní význam. Nedaleko od jejího pramene máme chatu, kousek od jejího ústí jsem se poprvé zapojil do pracovního procesu, přecházím jí když jdu z posilky a podél jejího dolního toku jezdím na kole do práce. Inu krátce řečeno její tvář vídám takřka každý den. Proto ve mě uzrál plán napsat o ní pár článků. Tento je první z nich - pojeďme společně podél ní na kole.

Trasa 23. a 24. - Slavkovský les

2. srpna 2010 v 7:44 | Aleš
Cyklista

Protože se nikdo nechtěl přidat na víkend na rakouských řekách a Lence se jen ve dvou jet na vodu nechtělo, oživili jsme náš již dlouho naplánovaný víkend na kolech v krásném prostředí Slavkovského lesa. Krajina, která svou krásou, nadmořskou výškou a charaterem připomíná Šumavu. Nám trochu připomínala i náší snad nejhezčí dovolenou ve Finsku.

Trasa 22. - Z Bělé oklikou za siluetou Bezdězu

1. června 2010 v 8:44 | Já
Cyklista
Na poslední víkend, jsme z lenosti a i s ohledem na počasí nic velkolepého nevymysleli. Řekli jsme si, že si trochu odpočineme a podle aktuálního počasí buď vyrazíme s lodí na kanál (déšť) nebo s kolem někam na jednodenní výlet. (hezky) Nakonec sobota přála výletu a tak kanál musel počkat na neděli. Cílem bylo okolí Bělé pod Bezdězěm.
 
 

Reklama