DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Modely

T-34/85

9. března 2012 v 20:54 | Aleš
Když jsem po narození Adélky byl s holkama doma, řekl jsem si, že postavím nějakou rychlou krabičku. Volba padla na model T34/85 od fy. Hobby Boss, která mi doma už skoro hnila. Plán byl rychlovka na tři dny, takže jsem se vyfláknul na ztvárnění interiéru. Pochopitelně se ukázalo, že zase tolik volného času péče o dítko neposkytuje a tak se stavba poněkud protáhla.

Viněta Tarawa 1943

2. března 2011 v 20:37 | Aleš
V anketě pod nedávným článkem "Co bude dál?" zvítezil projekt Tarawa. Dnes tedy konečně nastává ta chvíle kdy je po hodinách práce hotovo. Opět jsem se poučil, fůru věcí zvrtal, něco nového si zkusil atd. Ale teď už se přenesme o desítky let zpět na atol Tarawa, k příběhu, který jsme posledně nakousli a nedokončili.

Co bude dál?

14. ledna 2011 v 18:06 | Aleš
airbrush
Tak jsem trochu brouzdal v internetovém obchodě Válka a objednal si zase pár figurek, které asi jako obvykle zprasím. Ale věřte, že dělám co můžu. A abych si trochu zpestřil práci a dokázal se rozhodnout čím začít, nechám to na osudu respektive na vás. Nabízím vám tři příběhy z druhé světové války s otevřeným koncem. Jejich dokončení bude právě formou malé figurkové viněty. Dole pod článkem můžete hlasovat, který příběh budete chtít rozuzlovat jako první. Tak směle do toho. (Anketa dole pod článkem)

Kdo tam?

9. ledna 2011 v 7:46 | Aleš
airbrush
Tak tu máme zase jeden dokončený projekt - malou vinětku s figurkami. Podobně jako předchozí dílko "Na čekané" znázorňuje zoufalost městských bojů. Jednotky jsou promíchány, některé ani netuší kde k čertu jsou, vládne zmatek, obránce od útočníků často dělí jen zeď a někdy o sobě ani neví. Náhlý pohyb na druhé straně ulice mohou být zrovna tak spolubojovníci, které zoufale hledáte, ale i nepřítel. Střílet naslepo nebo se nejprve přesvědčit?

Kočka chycená v blátě

8. prosince 2010 v 16:44 | Já
airbrush

Možná to znáte, jsou projekty, kde jde všechno špatně. Tak to bylo i se stavebnicí pozdní verze tanku Tiger I od AFV clubu, kterou jsem dostal k minulý rok k narozeninam. 

Na čekané

14. dubna 2010 v 6:08 | Já
airbrush
V srpnu roku 1942 se německá 6. armáda v rámci operace "Blau" tlačila stále blíže k řece Volze. V cestě leželo město, které právě zažilo největší bombardování na východní frontě. Němečtí vojáci museli při následném postupu v tomto městě dobývat ulici po ulici. Dům po domu. Často i místnost po místnosti. Nezřídka se stávalo, že útočníky od obránců dělila pouze zeď či stop. Útoky střídaly protiútoky. V rozvalinách města docházelo často i na osobní souboje, kdy na řadu přisly bodáky, polní lopatky, helmy, pěsti a v krajním případě i zuby. Válka tu dosáhla své nejbarbarštější podoby. To město se jmenovalo Stalingrad.

"Dobrý lov!"

25. března 2010 v 6:56 | Já
airbrush
Sice zde v anketě vyšlo, že modelářství zajímá čtenáře tohoto blogu nejméně, i tak si nemohu občas odpustit prezentaci některého z mých ne moc povedených dílek. Jeden víkend pokažený nemocí plus pár volných chvil dalo vzniknout vinětě s názvem - "Dobrý lov!".

Návrat?

7. září 2009 v 8:53 | Já
Tak po více než roce, jsem zase sáhl na modelařinu. Vybudoval jsem nový modelářský koutek - detašované pracoviště Tvarožník. A začal dokončovat věci co mám z předchozí etapy rozvrtané. Takže možná dojde i na Zil-157, na který čeká Cipísek už dlouho, velice dlouho ....

Sherman Firefly 1/48 - 3.

28. května 2008 v 9:24 | Já
Dneska to bude převážně o tvorbě dlažby. Rozpracoval jsem Bren Carrier. Naopak stále jsem nezačal pracovat na budově. Nějak není inspirace. Kdyby někdo měl nějaký nápad nebo fotku vhodné budovy co by šla ztvárnit moc rád uvítám jakékoliv nápady v komentářích.

Sherman Firefly 1/48 - 2.

12. května 2008 v 7:28 | Já
Lesklý lak Gunze, obtisky a opět lesklý lak Gunze
Fading
Začal jsem dělat i na podložce. Chci ztvárnit městskou dioramu. Rozhodl jsem se pro obligatní rohovou scénu. Ještě jsem nerozmyslel jestli tam bude dům relativně neporušený nebo jen zbořenina. Uvidím. Každopádně jsem přemítal, zda dlažbu škrábat do sádry, nebo udělat negativ vytlačený do plastelíny a pak to zalít sádrou. Zvolil jsem kompromis. Kočičí hlavy jsem vymačkal do plastelíny a obrubníky a dlažbu chodníku vyškrábu.
Sádra smíchaná s lepidlem Herkules
Po čtyřech dnech schnutí sádry, kdy já si zatím užíval lezení po skalách v rakouském Wachau, jsem dílko konečně vyloupl z formy.
Kočičí hlavy mi přišly trochu daleko od sebe a příliž velké, tak jsem tam zkusmo postavil jiný model (T34/76) ve stejném měřítku jako bude cílový Sherman Firefly, tedy 1/48.
V náhlém záchvatu jsem pořídil ješte Bren Gun Carrier od Tamiye. Pokud to kompozice scény umožní do druhé ulice postavím právě toto. Pokud se nevejde, nebo se mi to nebude líbit dám tam nějaký bordel, nebo zbytky barikády, či něco podobného.

Sherman Firefly 1/48 - 1.

21. dubna 2008 v 14:11
Deštivá a ospalá sobota mě donutila rozbalit stavebnici co jsem měl připravenou ve skříňce i s doplňkovou sadou. (nesmí se to dozvědět Cipísek protože se tím odkládá Zil-157 na který se tak těší) Hrubá stavba vany a korby proběhla velice rychle. Teď pracuji na doplňcích od Legendu. Jsou to první rezinové doplňky, se kterými dělám a to už tak rychle nejde. Zbavit se těch velkých nálitků je docela pruda.
Rád bych s tento model umístil do nějaké městské dioramy z Francie nebo Holandska 1944. Takže náměty jsou vítány v komentářích níže. Každopádně si chci zkusit vytvoření dlažby a budov ze sádry. Něco jako předvádí tady ten japonec ve svém videotutorialu. (i když on ztvárnil italské městečko)
Díl 1 - http://www.youtube.com/watch?v=uQ20DfpyRWc
Díl 2 - http://www.youtube.com/watch?v=8oy1ZYoTVbk
Díl 3 - http://www.youtube.com/watch?v=wjgw_QD15QE
Díl 4 - http://www.youtube.com/watch?v=Jyov5gv6uaQ
Nebo něco jako vytváří zde kolega modelář Richard, který má můj velký obdiv http://diorama.blog.cz/0712/hans-und-konrad-vorw-rts

Info o ztvárňovaném stroji - http://en.wikipedia.org/wiki/Sherman_Firefly
Tak snad to dopadne dobře.

A ještě pár videí o Shermanech obecně:

KV-2 Prohlášeno za hotové

14. února 2008 v 8:17 | Já
Protože nějak nemůžu sehnat leptané nářadí od Haulera, kterým jsem chtěl vylepšit svůj model KV-2 a už mě to nebaví nechávat stále otevřené prohlašuji tento model za hotový.
Takže tady ho máme:
Né tohle ještě není on, to je předloha, kterou jsem se nechal inspirovat. :o)))
Tady je model. Měřítko 1/48 výrobce stavebnice Hobby Boss
 
 

Reklama