DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Kanoe turistika

3x DVS

22. července 2014 v 17:25 | Aleš
Jak už jsem zmińoval v jednom z článků a jak je hlavně na tomto blogu vidět, pěkně to psaní článků na blog flákám a zápisy se objevují s velkým zpožděním. Protože se nakupilo několik akcí, které nebyly popsány, rozhodl jsme se je spláchnout souhrnným článkem, protože všechny spojuje jediné - DVS.

Sázava last second

26. května 2014 v 19:55 | Aleš
Tak tahle akce se nedá nazvat last minute, to bylo last second. V noci na neděli jsme se předdomluvili a ráno v sedm se definitivně domluvili, že s Šášou vyrážíme na Sázavu nedaleko naší chajdy. Musím rychle domů zajet vyzvednout loď a pak už rovnou do Chocerad, abychom stihli vlak do Sázavy.

Dolní Jizera s Šášou

12. května 2014 v 18:43 | Aleš
Tento text stejně jako zápis o Mastníku píšu s velkým zpožděním po akci. Je to zejména proto, že fůra lidí se o uskutečnění akce dozví dříve z FB a Rajčete a následně už není moc času a chuti se výrazně rozepisovat zde. Navíc jak známo, články tu stejně nikdo moc nečte ani nekomentuje. Jak je znát z posledních článků přecházím na úspornější režim psaní a více budu rozepisovat jen větší akce.

Zátoka Mastníku

31. března 2014 v 18:55 | Aleš
Předpověď slybovala opět krásné počasí a tak jsme si v sobotu dali výlet v Českém Ráji a na neděli naplánovali akci DVS. Bohužel se nikdo nepřidal a tak možnosti byly omezené pendlem kolem řeky. Nakonec jsme po dlouhém zvažování se rozhodli si dát známý kousek Sázavy mezi Sázavou a Chocerady. Když jsem hledal vlak, tak jsem zjistil, že na trati je výluka a musí se náhradními autobusy. To nakonec rozhodlo, že jsme se rozhodli změnit cíl za přehradopádlení po Slapské přehradě, respektive po říčce Mastník, kterou zde Slapy vzedmuly a tím vytvořily úzký klikatý záliv.

Sázava tam kam už (skoro) nikdo nejezdí

23. března 2014 v 14:52 | Aleš
Předpověď slibovala před nedělním ochlazením krásnou sobotu. Tomu nešlo odolat a tak jsem začal svolávat DVS. Na plán podívat se na ostrov sv. Kiliána se chytil Šašek s dcerou Martinkou. Přidali se i Possumové coby DVS čekatelé. A nakonec se ještě přidala chobotničákova paní.

Otevření sezóny DVS na Kamýku

9. března 2014 v 17:28 | Aleš
Letošní mírná, či spíše žádná, zima přála vodáctví do té míry, že v Tróji na kanále už jsem toho letos najezdil 2x více než za celý loňský rok. Dalo se tedy tušit, že dlouho nedokážeme odolávat a vyrazíme někam v rámci DVS i když Honzík zatím nedosáhl úplně ideálního vodáckého věku. Nakonec jsme vyrazili inspirováni Chobotničákem na přehradu Kamýk. Pamatoval jsem si ze závodu o106, že tam jsou pěkné skály a už tenkrát jsem si říkal, že bych sem mohl vytáhnout rodinku.

Ukončení sezóny DVS na Štechovické přehradě

30. října 2013 v 17:33 | Aleš
Stalo se již malou tradicí chytit nějaký podzimní slunečný den a projet si bývalé Svatojánské proudy, dnes Štěchovickou přehradu. Poprvé jsme si tento pěkný výlet dopřáli, když jsme čekali Adélku. Minulý rok se Adélka vozila v kočárku na břehu, tak tentokráte jsme se rozhodli vzít jí sebou do lodě. Předpověď konečně slibovala babí léto i s letními teplotami, tak nezbývalo než vyrazit.

Otava kolem Písku

19. srpna 2013 v 9:05 | Aleš
Po loňském úspěšném působení DVS na Otavě, jsme se letos rozhodli pokračovat dále po proudu řeky a projet si Otavu kolem Písku. Otava tam sice stále více a více volejnatí, ale údolí nad a pod Pískem mají slibovat krajinově pěkný zážitek. A i podplutí nejstaršího kamenného mostu v Čechách by mělo patřit k základnímu vzdělání českého vodáka. Vody sice moc není, ale sjízdný tento úsek má být, tak v pátek vyrážíme směr Putim konkrétně kemp Na soutoku.

Berounka na jeden den se Šášou

11. srpna 2013 v 21:27 | Aleš
Tak další jednodenní akce za námi. Tentokráte se přidal jen spoluzakladatel DVS Šašek s Martinkou. Navázali jsme na minulý výlet na Berounku a dali úsek Planá -> Liblín). Díky lijákům v týdnu, bylo oproti minulé sušince slušně vody (20kubíků) a některá místa pěkně tekla. Jez u Kaceřovského mlýna nějak přestavují. Bylo zakázáno ho sjíždět, ale přenášení jsme vyhodnotili jako daleko nebezpečnější a sklouzli ho. Je opravdu lépe se řídit vlastním rozumem než slepě dát na cedulky.

DVS Berounka

29. července 2013 v 16:03 | Aleš
Sucho, tropická vedra, nebezpečí bouřek to vše sliboval víkend, na který jsme měli naplánovanou akci Dětské Vodácké Sekce (DVS) Během týdne jsme licitovali kam z těch pár možností kde byla voda nad limitem vyrazit. Nakonec zvítězila horní Berounka. Sraz byl stanoven v kempu u Dolanského mostu na páteční večer.

Jizera s Šášou

11. července 2013 v 19:37 | Aleš
Bylo nebylo, za devatero řekami a devatero horami v jednom malém království, žil panáček, kterému se přezdívalo Šašek. Jednoho dne se rozhodl, že koupi sobě loď a od té doby se na ni nedostal protože bylo hnusně nebo neměl čas. A protože byl členem Dětské Vodácké Sekce tak se řešení tohoto problému samozřejmně našlo. Proto o jednom všedním dni, za cenu dovolené stojíme na břehu náhonu v Líšném.

Dolní Úpa, klidné nížinné poježděníčko

23. června 2013 v 19:08 | Aleš
Zase to byla taková rychloakce. Co na neděli? Tradiční sobotní otázka, nakonec jsme se rozhodli, že zkusíme se domluvit s Davidem z Hradce a jednak zkoukneme čerstvě narozenou Klárku a druhak se necháme přependlit na nějaké řece v okolí. Nejprve jsme zvažovali Tichou Orlici a nakonec zvolili Úpu od rozbočky napajedla Rozkoše až do ústí do Labe v Jaroměři. Jak to dopadlo?

Jizera z Líšného

19. června 2013 v 17:18 | Aleš
Tropické vedro se nejlépe snáší u vody. Proto a také, kvůli přebytku dovolené jsme opět jeden všední den strávili na vodě. Za cíl jsem tentorkáte zvolil úsek Jizery mezi Líšným a jezem u Dlaskova statku. Prostě pohodouvou ZW, kde se nemusí pendlit auta, ale dá se jet vlakem. Sice cesta tam byla poznamenána honičkou, abychom stihli vlak, ale pak už to byla pohoda.

Sázava na last minute

16. května 2013 v 17:55 | Aleš
Kombinace přebytku staré dovolené, nutnosti ji vybrat do konce června a pěkné předpovědi na středu vedla k tomu, že jsme se rozhodli na poslední chvíli vyrazit někam na vodu s Lumpinkou. K účasti se připojil i další člen DVS Tomáš zvaný Šašek s dcerou Martinkou. Za cíl jsme nakonec zvolili úsek Stvořidla - Chřenovice.

Sázava na den matek

12. května 2013 v 15:49 | Aleš
Ráno krátce po sedmé hodině, bloumáme kolem snídající Lumpinky a diskutujeme co s nedělí když za oknem to nevypadá vůbec tak špatně jak slibovali. "Co takhle jet na tu Sázavu?" Nadhodí Lenka. "Nu proč ne?" A tak se jelo.


Šumava s kočárkem, vzducholodí a kajakem

6. května 2013 v 16:55 | Aleš
Krátký zápis z akce, kterou jsem svolal do kempu v Horní Vltavici, která měla mít za cíl soustředění části DVS před sezónou, trochu toho poježdění na kajaku pokud bude ještě voda a hlavně užít pěkný víkend na Šumavě. Na Šaškův popud část jela už od středy a nutno říci, že to byl vynikající nápad.

Štěchovická přehrada

20. října 2012 v 19:46 | Aleš
Po loňském předporodním výletu do kaňonu Vltavy mezi hrází Slap a městečkem Štechovice, jsme se letos opět rozhodli navšívit tato pěkná místa. Znovu jsme odolali "radám" jedné nejmenované osoby, která nás sem neustále posílá na palubě parníku a jeli raději vlastní silou na lodi jež nese jméno Červenáček. Letos jsme zvolili, respektive Lenka navrhla, o měsíc dřívější termín. A volba to byla dobrá, příroda je barevnější než v listopadu, kdy už většina listí leží na zemi.

Prahou přes tři jezy 2012

28. září 2012 v 17:58 | Aleš
Po roce je tu opět tradiční závod a volné splutí Prahou přes tři jezy. Na letošek byl plán jet s Lenkou a Adelku nechat na celodenní starost babičce. Nakonec se to vyvrbilo tak, že zaskočit musel na poslední chvíli loňský účastník Radek.

Meandry řeky Moravy

1. září 2012 v 21:05 | Aleš
Letošní podzimní dovolenou jsme se rozhodli strávit v tuzemsku a s ohledem na Adélku zvolili místo tradičního mořského kajaku poněkud větší loď a popojíždění po Baťově kanále. (viz. samostatný článek) Vzhledem k tomu, že lodě se vydávají až po třetí hodině jsme se rozhodli využít času a na kánoi si splout původní koryto Moravy.

Sázavské voleje stále pokračují

12. srpna 2012 v 16:59 | Aleš
Opět se našel pěkný den, opět se nenašel nikdo kdo by se přidal, tak jsme vyrazili pokračovat v našem projektu kompletace Sázavských volejů. Kvůli Adélce musíme sice po malých kouscích, ale trpělivost růže přináší. Tentokráte jsme zvolili úsek ze Zruče nad Sázavou do Kácova.
 
 

Reklama