DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Kajak divočák

Rodinné Vrbné 2014

24. července 2014 v 17:00 | Aleš
Po loňské úspěšné jednodenní akci na kanále v Českém Vrbném u Českých Budějovic jsem měl v hlavě myšlenku uskutečnit s Radkem tuto akci znova, tentokráte jako celovíkendovou. Díky tomu, že Radek byl po operaci kolene, tak akce upadla trochu v zapomnění. Zpět na světlo ji vynesla pozvánka od Libora na víkend do Vrbného. Kupodivu se na ni přihlásil Radek, který ji hodlal pojmout jako rodinnný výlet i když nemůže jezdit na kajaku. Takže jsme se přihlásili také.

Nejkrásnější částí Rokytky

11. června 2014 v 16:00 | Aleš
"Déšť padal a voda soupala, déšť padal a voda stoupala," se zpívá v jedné písni, kterou si matně vybavuji ze školy v přírodě před dávnými časy. Přesně to se stalo. Samozřejmě uprostřed týdne. Nutnost býti na jakémsi pohovoru neumožňoval vzít si dovolenou. A co asi tak podniknout odpoledne? Hanz se ozval s Rokytkou, slovo dalo slovo a jelo se. Vždycky jsem si chtěl sjet horní část Rokytky, kolem které jezdím pravidelně na kole do práce, zejména část přes poldr Čihadla.

Vydra s Blanicí

19. května 2014 v 18:33 | Aleš
Snad proto, že chtěla příroda vodákům vynahradit mizernou jarní vodu. Nebo prostě proto, že došlo k té správné kombinaci tlakových výší, níží, studených front a dalších meteonesmyslů. Otevřela se před víkendem nebeská stavidla a začal od Ostravy do Aše smáčet zemi déšť. Což se projevilo v korytech řek a také na komunikačních linkách mezi vodáky. Mobilní operátoři si mnuli ruce, stránka s vodočty řek zažívala DOS útok vodychtivých vodáků inu klasika když je voda v Českém království.

Májové Rakousko

12. května 2014 v 19:05 | Aleš
Na prodloužený víkend v okolí druhého květnového svátku vyrážíme do Rakouska. Domluvený jsem s Radkem a Dvořkinem. Bohužel, Dvořkin si to rozmyslí a Radek zase odjíždí na nějakou služebku a tak se nakonec s ním domluvím na dřívějším návratu v sobotu večer. Naše takto umenšená skupinka, teď již spíše dvojice, se přidává ke Kenymu a spol., kteří míří tamtéž.

Tradiční Mastník

12. května 2014 v 18:20 | Aleš
Splutí říčky Mastník se opět konalo v tradičním termínu, tedy v neděli před velikonočním pondělím. Netradiční, alespoň co se posledních řočníků týče, bylo počasí - slunečno a teplo. Navíc se opět účastnila Lenka, která zase po dlouhé době sedla do kajaku.

Erlauf a zase ta Salza

14. dubna 2014 v 17:31 | Aleš
Ve středu večer přichází Mirčusovo zvadlo na víkend do Rakouska. Nechávám se tedy zlákat a ještě zblbnu k účasti Libora. Čtvrtek a pátek jsou pak tradičně určeny k sledování vodočtů a změnám plánů podle nich. Od prvotního nadšení jak cosi nastoupalo až po obavy, aby to nebylo spíš o drncání než jízdě. Nakonec je ale plán jasný a v pátek večer se jede.

Otvírání Doubravy 2014

6. dubna 2014 v 11:49 | Aleš
Letošní suchá zima vedla k zrušení řady vodáckých akcí, proto jsem měl obavy se vydat ne jednu z mála akcí, která nebyla zrušena pro nedostatek vody. Předpokládál jsem masakr jak někde na matějské. Nakonec jsem se rozhodl se sem s Liborem vydat.

Kamenice prosincová

11. prosince 2013 v 18:46 | Aleš
První jarní tání této zimy začalo nezvykle brzo. Protože na vodu se nejezdí podle kalendáře, ani podle teploměru, nýbrž podle toho jestli je voda v řece, tak nezbývalo než vzít si dovolenou a vyrazit. Úterý kdy bylo více vody jsem organizačně podcenil, ale na středu už to bylo domluvené a tak jsem trnul nad online vodočtem v Plavech a koukal jak voda strmě padá dolů k limitu sjízdnosti. Ráno ukazuje 11,5 kyblíku což je pěkná voda, takže dnes do práce ne, ale na vodu ano.

Mikulášská v Brandýse ročník druhý

8. prosince 2013 v 13:26 | Aleš
Po loňské komorní akci jsem došel k závěru, že je potřeba před akcí provést pořádné promo, aby mikulášská v Brandýse dostala ten správný společenský rozměr. Domluvil jsem se Wikkem, že letos to podnikneme znovu a tím byl položen základní kámen akce. Paku už jen propagovat, propagovat a doufat, že nebude mínus dvacet.

Zamykání Doubravy a Rio Botičo

20. října 2013 v 19:16 | Aleš
S podzimními akcemi se roztrhl pytel, takže bylo těžko vybrat zda si v sobotu dát Doubravu nebo Rokytku. Nakonec jsem to nechal na Radkovi, ať si sám vybere. Nakonec vybral Doubravu a tak se jelo. Na neděli jsem měl program jasný. Po několika letech se konečně konalo tradiční splutí Botiče. To mi zatím v seznamu chybělo.

Vavřinec 2013 s JA i bez nich

13. října 2013 v 7:11 | Aleš
Letošní Vavřinec pro mě začal tím, že ve vodácké diskusi JA (Jezdci Apokalypsy) na netu jsem v tématu o Vavřinci spíše pro zajímavost, že i takto to lze, nadhodil "Planuju tradicni ranni rychlosjezd aneb v pul 11 v 11 bejt v cili. Kdyby se nasel nejaky sousplouval rad budu mit společnost. Minulej rok jsem od esíčka plul v osameni az jsem mel skorem obavy zda jsem nezabloudil." Co to vyvolalo, o tom je tento článek.

Hamerák

28. září 2013 v 18:47 | Aleš
Jak jsem si na začátku roku řekl, tak jsem udělal a letos se odhodlal zúčastnit tradičního splutí Hamerského potoka. Trochu jsem měl obavy z množství lidí, ale nakonec to nebyl vůbec problém. Dvakrát jsme s Mártym, Chobotničákem a dalšími dali úsek do Dvorečku a jednou si to dali až do Jindřiše, abychom se svezli vláčkem. Jízdu od jízdy jsem pověstnou čtvrtou kaskádu jezdil hůř a hůř. Při té poslední třetí jízdě jsem půlku jel pozadu, což jsem vyhodnotil jako znamení, že rozhodnutí touto jízdou dnes skončit bylo správné. Podle pozdějšího vyprávění Míši, na tom někteří byli ještě hůře. Viděla jak někomu sešívali na čtyřce obličej a já pak při odjezdu potkal nějakou ženskou s nosem, který připomínal rozpláclou bramboru. Asi taky památka na čtyřku. Celkově moc fajn den a i počasí bylo bezchybné.

Esterajch mit kindr

5. srpna 2013 v 17:24 | Aleš
Zase to byla taková zajímavě upečená akce. Různě se měnila délka, cíl, datum odjezdu. Chvíli to vypadalo i na zrušení, ale nakonec jsme ve středu večer nakrmili Adélku, vykoupalili jí, převlékli do pyžámka, ale k jejímu překvapení jsme ji nešoupli do postýlky, nýbrž posadili do auta plného krámu a vyrazili na cestou doufajíce, že hned usne.

Rodinné Vrbné

21. července 2013 v 6:38 | Aleš
Od doby co kanál v Českém Vrbném nedaleko Budějovic zrekonstruovali říkal jsem si, že by zde stálo za to podniknout nějakou rodinně orientovanou akci. Je tu hospoda, pískoviště, houpačky atd. Takže o zábavu pro malé děti postaráno. No a pro starší "děti" respektive pro věčné děti tu je přece ten kanál, ne? Tuto sobotu se akci konečně podařilo realizovat ještě s kolegou Radkem. Čekali jsme, že se objeví i Dvořkin, ale marně. I tak jsme si akci užili. Sice kanálu fungovala kvůli závodům jen polovina, ale naštěstí to byla ta zajímavější část od lávky dolů, takže pohoda.

Víkendová Soča

11. července 2013 v 19:01 | Aleš
Obvykle napíšu deníček jen co se vrátím z akce. Tentokráte nebyl čas a tak se k sepsání událostí onoho prodlouženého víkendu dostávám až s odstupem času, kdy už čeká na zapsání následující akce. Nejprve je asi potřeba zmínit, že výlet na tuto smaragdovou perlu Slovinska už chystám od doby co jsem začal jezdit na kajaku. Dvakrát už byla plánovaná, ale vždy to nakonec vyhořelo na nemožnosti s ostatními sesynchronizovat termín. A protože jsem já nepřišel za Sočou musela Soča přijít za mnou. Tedy obrazně a to v podobě Libora, který mi nabídl účast na jeho akci. Neváhal jsem ani chvíli po zjištění, že i doma je má účast průchozí. Akci jsem ještě nabídl Dvořkinovi a Radkovi. Moc jsem jejich účast neočekával a o to větší bylo překvapení, že nakonec přislíbili účast oba. Nakonec se sešlo deset kajakářů a kajakářek a mohlo se vyrazit.

Salza 2013

17. června 2013 v 18:03 | Aleš
Po té co tradiční Jirkova voda (obvykle Salza) letos vyšuměla jsme se alespoň s Dvořkinem domluvili na návštěvě Salzy a okolí. Rozhodil jsem sítě kdo se přidá a protože nikdo nezabral přidali jsme se k Wikkovi a spol, kteří mířili na Salzu ve stejném termínu. Jako obvykle jsem měl nutkání si sjet i něco kolem, ne jen profláklý úsek Wildalpen - Palfau. Jak to dopadlo?

K&K aneb Kocába versus Kamenice

2. června 2013 v 10:36 | Aleš
Počínající povodně, zrušení účasti na firemní vodě a potřeba vybrat starou dovolenou vedla k tomu, že jsem si v deštivém pátku vzal loď do práce a po jedenácté vyrazil v hustém lijáku za Chobotničákem směr Kocába. Sraz byl v Malé Lečici u kaskády, kde Kocába proráží skalní žebro a padá do laguny pod ní. Jen pro zajímavost, točily se tu některé scény filmu Léto s kovbojem. Přestává lejt, přijíždí Chotničák a také jeho kámoš, tak můžeme hodit lodě k Chobotničákovi a vyrazit na start.

Labíčko v Krakonošově

29. dubna 2013 v 17:54 | Aleš
"Anče, Kubo, Hajnej! Nelelkovat,nestát, nekoukat, dělat! Navázat lodě na střechu a jedem!" Řekl Trautenberk a mohlo se vyrazit škodit k jemnostpanu Krakonošovi do jeho Krakonošova. Kousek pod Labskou soutěskou rychle sundat lodě, přependlit než si nás všimne sojka a jedem.

Jizera z Mýta za malé vody

13. dubna 2013 v 19:51 | Aleš
Libor dlouho loboval za Kamenici, až se nápad ujal natolik, že zlákal Kenyho, přidala se Marika a mohlo se jet. Sledoval jsem večerní stavy a byl nervózní jako kdysi dávno před státnicemi a v ještě větším dávnověku před maturitou. Skoro celou noc nespím a ráno vyrážíme.

Otvírání Doubravy

7. dubna 2013 v 19:49 | Aleš
Po loňské účasti na této akci jsem se na ni opět těšil. Úsek Doubravy z Pařížova do Ronova, je totiž přesně tak akorát na pěknou akci s Lenkou. Není to ještě žádná velká divočina, ale už řeka pěkně houpe a vyžaduje trochu pozornosti a výběr stopy. Mastník minulý víkend Lence nevyšel tak hurá na Doubravu.
 
 

Reklama