DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Rodinné Vrbné 2014

24. července 2014 v 17:00 | Aleš |  Kajak divočák
Po loňské úspěšné jednodenní akci na kanále v Českém Vrbném u Českých Budějovic jsem měl v hlavě myšlenku uskutečnit s Radkem tuto akci znova, tentokráte jako celovíkendovou. Díky tomu, že Radek byl po operaci kolene, tak akce upadla trochu v zapomnění. Zpět na světlo ji vynesla pozvánka od Libora na víkend do Vrbného. Kupodivu se na ni přihlásil Radek, který ji hodlal pojmout jako rodinnný výlet i když nemůže jezdit na kajaku. Takže jsme se přihlásili také.


V pátek jsme vztyčili stan u kanálu na louce a snažili se uspat děti což je venku vždy horší než doma, ale nakonec se podařilo.

Sobotu začínáme výletem do ZOO Ohrada nedaleko Hluboké nad Vltavou. Po pravdě řečeno jsem od této ZOO moc nečekal. Nakonec jsem o to více příjemně překvapen. Moc krásně udělaná. Nakonec v ní trávíme spoustu času, že už ani nevyzbyde čas na ještě plánovaný výlet do zámeckého parku. Někde ve dvě hodiny jsme zpět u kanálau a pak hurá do hydra a na kanál. Tím, že zde trávíme celý den, přijde mi to takové více v pohodě. Nemusím nikam spěchat. Je čas na chvíli odpočinout a třeba se vykoupat s Adélkou nebo jí nechat plácat se v kajaku u břehu. Pak si zase dát jízdu. Pohrát si trochu na hřišti a tak. Prostě rodinná idylka. Večer pak roztápíme pod roštem oheň a grilujeme. Následuje pokec dlouho do noci.


V neděli dopoledne jedeme do včera vynechaného zámeckého parku v Hluboké nad Vltavou. Zatím jsem zde nebyl, ale z fotek a filmů jsme měl vždy dojem, že zámek stojí v rovině. Dost mě tedy překvapí do jakého kopce musíme nastoupat. Obejdeme si zámek Dolní zahradou a pak procházíme parkem. Tentokráte jsme nějak nezvládli synchronizaci a ve chvíli kdy se vracíme k autu teprve potkáváme Radka s rodinou. Vracíme se ke kanálu, kde chvíli trénuji a pak trochu povozím v kajaku Adélku. Odpoledne je na kanále nějaký trénink, který nikde nebyl na webu k dohledání a navíc už je pomalu čas jet, tak balíme věci a jedeme domu. Vyhybáme se tak odpolední dopravní špičce, ale ne odpolednímu vedru.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama