DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Dolní Jizera s Šášou

12. května 2014 v 18:43 | Aleš |  Kanoe turistika
Tento text stejně jako zápis o Mastníku píšu s velkým zpožděním po akci. Je to zejména proto, že fůra lidí se o uskutečnění akce dozví dříve z FB a Rajčete a následně už není moc času a chuti se výrazně rozepisovat zde. Navíc jak známo, články tu stejně nikdo moc nečte ani nekomentuje. Jak je znát z posledních článků přecházím na úspornější režim psaní a více budu rozepisovat jen větší akce.


Ale teď už k dolní Jizeře, kam se nám podařilo vylákat Šášu s dcerou Martinkou. Sraz proběhl na našem oblíbeném plácku v Lázních Toušeň, kde jsme se všichni nasoukali do našeho auta a tradá nahoru do Tuřic. Naštěstí nás cestou nepotkala ani nehoda ani policie. Pod mostem nafukujeme s Šaškem lodě, zatímco holky si malují a Honzík se cpe, respektive sosá.

Konečně můžeme jet. Vody obecně moc není, ale zde je to sjízdné skoro vždy a to se potvrzuje i dnes. Nasedáme na celkem bystře proudící vodu a necháváme se zhoupnout stupínkem pod mostem. Honzík začíná vyřvávat a tak opět sosá. Pak pro změnu řve, že nemůže usnout. Už už se chystáme kvůli němu přistát v Sojovicích, když konečně usne. Pro změnu si tedy Adélka vymyslí čůrání. Ale i to zvládneme a jedeme dál. Před Otradovickým jezem podjíždíme železniční most a zrovna, když jsme pod ním projíždí nákladní vlak. Adélka je celá vyděšená, ale Honzíka to kupodivu nevzbudí.

U Otradovického jezu zastavujeme a přenášíme. Je to vyhlášený smrťák se silným válcem. Navíc si alespoň máme důvod udělat přestávku na svačinku, hru s míčem a jiné radovánky. Po znovu vyplutí přichází asi nejhezčí část tohoto úseku Jizery. Řeku tu lemuje pěkný les a dává pocit divočiny. Za Káraným se řeka postupně ještě více zpomaluje a nakonec zaniká v mnohem větším Labi. Už jen přepádlovat přes Labe a jsme u auta. Pochopitelně kousek před koncem, kde je nejvíce lidí se Honzík znovu rozhodne vřískat, aby tak na nás upoutal nežádoucí pozornost.

Je tu strašné množství aut a hluk nás upozorňuje, že se zde koná nějaká akce. Nakonec se z toho vyklube jakýsi sportovní dětský den a tak se neváháme na chvíli připojit. Po přependlení a vysportování ještě přejíždíme do Starého Vestce, kde si děláme krátký výlet na nedaleký kopec nad dálnicí, kde jsou ruiny kaple povýšení svatého kříže. Již jsme zde byli, ale to nevadí. Alespoň to ukážeme Šaškovi a také odlovíme zdejší kešku.

Ale slunce pomalu začíná klesat a tak se loučíme a po krásně stráveném dni se vracíme domů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama