DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Březen 2014

Zátoka Mastníku

31. března 2014 v 18:55 | Aleš |  Kanoe turistika
Předpověď slybovala opět krásné počasí a tak jsme si v sobotu dali výlet v Českém Ráji a na neděli naplánovali akci DVS. Bohužel se nikdo nepřidal a tak možnosti byly omezené pendlem kolem řeky. Nakonec jsme po dlouhém zvažování se rozhodli si dát známý kousek Sázavy mezi Sázavou a Chocerady. Když jsem hledal vlak, tak jsem zjistil, že na trati je výluka a musí se náhradními autobusy. To nakonec rozhodlo, že jsme se rozhodli změnit cíl za přehradopádlení po Slapské přehradě, respektive po říčce Mastník, kterou zde Slapy vzedmuly a tím vytvořily úzký klikatý záliv.

Sázava tam kam už (skoro) nikdo nejezdí

23. března 2014 v 14:52 | Aleš |  Kanoe turistika
Předpověď slibovala před nedělním ochlazením krásnou sobotu. Tomu nešlo odolat a tak jsem začal svolávat DVS. Na plán podívat se na ostrov sv. Kiliána se chytil Šašek s dcerou Martinkou. Přidali se i Possumové coby DVS čekatelé. A nakonec se ještě přidala chobotničákova paní.

Otevření sezóny DVS na Kamýku

9. března 2014 v 17:28 | Aleš |  Kanoe turistika
Letošní mírná, či spíše žádná, zima přála vodáctví do té míry, že v Tróji na kanále už jsem toho letos najezdil 2x více než za celý loňský rok. Dalo se tedy tušit, že dlouho nedokážeme odolávat a vyrazíme někam v rámci DVS i když Honzík zatím nedosáhl úplně ideálního vodáckého věku. Nakonec jsme vyrazili inspirováni Chobotničákem na přehradu Kamýk. Pamatoval jsem si ze závodu o106, že tam jsou pěkné skály a už tenkrát jsem si říkal, že bych sem mohl vytáhnout rodinku.