DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Srpen 2013

Otava kolem Písku

19. srpna 2013 v 9:05 | Aleš |  Kanoe turistika
Po loňském úspěšném působení DVS na Otavě, jsme se letos rozhodli pokračovat dále po proudu řeky a projet si Otavu kolem Písku. Otava tam sice stále více a více volejnatí, ale údolí nad a pod Pískem mají slibovat krajinově pěkný zážitek. A i podplutí nejstaršího kamenného mostu v Čechách by mělo patřit k základnímu vzdělání českého vodáka. Vody sice moc není, ale sjízdný tento úsek má být, tak v pátek vyrážíme směr Putim konkrétně kemp Na soutoku.


Berounka na jeden den se Šášou

11. srpna 2013 v 21:27 | Aleš |  Kanoe turistika
Tak další jednodenní akce za námi. Tentokráte se přidal jen spoluzakladatel DVS Šašek s Martinkou. Navázali jsme na minulý výlet na Berounku a dali úsek Planá -> Liblín). Díky lijákům v týdnu, bylo oproti minulé sušince slušně vody (20kubíků) a některá místa pěkně tekla. Jez u Kaceřovského mlýna nějak přestavují. Bylo zakázáno ho sjíždět, ale přenášení jsme vyhodnotili jako daleko nebezpečnější a sklouzli ho. Je opravdu lépe se řídit vlastním rozumem než slepě dát na cedulky.

Esterajch mit kindr

5. srpna 2013 v 17:24 | Aleš |  Kajak divočák
Zase to byla taková zajímavě upečená akce. Různě se měnila délka, cíl, datum odjezdu. Chvíli to vypadalo i na zrušení, ale nakonec jsme ve středu večer nakrmili Adélku, vykoupalili jí, převlékli do pyžámka, ale k jejímu překvapení jsme ji nešoupli do postýlky, nýbrž posadili do auta plného krámu a vyrazili na cestou doufajíce, že hned usne.