DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Červenec 2013

DVS Berounka

29. července 2013 v 16:03 | Aleš |  Kanoe turistika
Sucho, tropická vedra, nebezpečí bouřek to vše sliboval víkend, na který jsme měli naplánovanou akci Dětské Vodácké Sekce (DVS) Během týdne jsme licitovali kam z těch pár možností kde byla voda nad limitem vyrazit. Nakonec zvítězila horní Berounka. Sraz byl stanoven v kempu u Dolanského mostu na páteční večer.

Rodinné Vrbné

21. července 2013 v 6:38 | Aleš |  Kajak divočák
Od doby co kanál v Českém Vrbném nedaleko Budějovic zrekonstruovali říkal jsem si, že by zde stálo za to podniknout nějakou rodinně orientovanou akci. Je tu hospoda, pískoviště, houpačky atd. Takže o zábavu pro malé děti postaráno. No a pro starší "děti" respektive pro věčné děti tu je přece ten kanál, ne? Tuto sobotu se akci konečně podařilo realizovat ještě s kolegou Radkem. Čekali jsme, že se objeví i Dvořkin, ale marně. I tak jsme si akci užili. Sice kanálu fungovala kvůli závodům jen polovina, ale naštěstí to byla ta zajímavější část od lávky dolů, takže pohoda.


Jizera s Šášou

11. července 2013 v 19:37 | Aleš |  Kanoe turistika
Bylo nebylo, za devatero řekami a devatero horami v jednom malém království, žil panáček, kterému se přezdívalo Šašek. Jednoho dne se rozhodl, že koupi sobě loď a od té doby se na ni nedostal protože bylo hnusně nebo neměl čas. A protože byl členem Dětské Vodácké Sekce tak se řešení tohoto problému samozřejmně našlo. Proto o jednom všedním dni, za cenu dovolené stojíme na břehu náhonu v Líšném.

Víkendová Soča

11. července 2013 v 19:01 | Aleš |  Kajak divočák
Obvykle napíšu deníček jen co se vrátím z akce. Tentokráte nebyl čas a tak se k sepsání událostí onoho prodlouženého víkendu dostávám až s odstupem času, kdy už čeká na zapsání následující akce. Nejprve je asi potřeba zmínit, že výlet na tuto smaragdovou perlu Slovinska už chystám od doby co jsem začal jezdit na kajaku. Dvakrát už byla plánovaná, ale vždy to nakonec vyhořelo na nemožnosti s ostatními sesynchronizovat termín. A protože jsem já nepřišel za Sočou musela Soča přijít za mnou. Tedy obrazně a to v podobě Libora, který mi nabídl účast na jeho akci. Neváhal jsem ani chvíli po zjištění, že i doma je má účast průchozí. Akci jsem ještě nabídl Dvořkinovi a Radkovi. Moc jsem jejich účast neočekával a o to větší bylo překvapení, že nakonec přislíbili účast oba. Nakonec se sešlo deset kajakářů a kajakářek a mohlo se vyrazit.