DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Květen 2012

Jeskyně v Ostrově a Bielatalu

20. května 2012 v 20:12 | Aleš |  Výlety
Konečně se podařilo domluvit a hlavně vyrazit na další výpravu do podzemí s Cipískem. To je vždy záruka kvality. Bohužel hlavní tahák, tedy jeskyně u Obra, je teď nepřístupná protože na Obrovi hnízdí nějakéj fógl a tak je okolí pod dohledem zelených mužíků. Bohužel se nejedná o ufony, ale o ochranáře a s těmi neradno diskutovat. Vybíráme tedy náhradní plán. A jak už to tak často bývá, když se něco upeče bez nějakého dlouhého bádání, je to nakonec výtečné. A tak tomu bylo i tentokrát.


Pasování na Jizeře

19. května 2012 v 19:43 | Aleš |  Kanoe turistika
Víkend se přiblížil, předpověď byla ideální, Zahradníci měli čas a chuť tak co více si před víkendem přát. Slovo dalo slovo, Tomáš zvaný Šašek si u Henryho vypůjčil loď a sraz byl stanoven na desátou v Loukově u mostu přes Jizeru. Vyjeli jsme trochu dřive a ploužili se po dálnici a čekali až nás Šašek a spol dojedou. Stalo se a tak do Loukova dorážíme společně. Loukov se ukazuje krásnou vesnicí se zachovalou lidovou architekturou, ale kvůli tomu zde nejsme. Takže nafukovat a řešit pendl. S Lenkou se domlouváme, že dáme jen kratší trasu tedy 11,7 km k prvnímu mostu v Mnichově Hradišti. Později se to ukazuje jako dobrá volba. Ale nepředbíhejme.

Jizera (Vinec - Benátky)

8. května 2012 v 18:00 | Aleš |  Kanoe turistika
Pro sváteční projížďku s Červenáčkem jsme zvolili Jizeru z Vince do Benátek. Je to kousek od Prahy a je to úsek navazující na náš minulý výlet po Jizeře. Hlídání Adélky se opět ujali lenčiny rodiče. Sraz byl v Benátkách. Následovalo nakrmení Adélky a její předání babičce. Děda nás i s lodí hodil do Vince a po nafouknutí se mohlo vyrazit.


Salza opět

7. května 2012 v 16:43 | Aleš |  Kajak divočák
Po loňském výpadku opět dorazila pozvánka na jirkovu jarní akci na vodě. Trochu se do poslední chvíle licitovalo kam vlastně vyrazit. Ve hře byla buď tradičně Salza nebo se obrátit do českých luhů a hájů tedy nejspíše na Jizeru. Nakonec se rozhodlo vyrazit na Salzu.