DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Sázava napůl

11. března 2012 v 18:48 | ALA gang |  Kajak divočák
Neděle ráno se uvedlo mžením a zataženou oblohou. Mám s Martinem domluvenou dolní Sázavu a podařilo se i zlákat kolegu Radka. Na vodu takovéto počasí není na závadu a tak vyráží celý náš gang ALA směr Pikovice, kde je sraz. Chvíli po desáté doráží i Radek s obligátním zpožděním. Pak už se může převazovat lodě a vyrážet nahoru.Aleš:
V Týnci parkujeme nad jezem, skáčeme do lodí a jedeme. Na počátečních volejích mám pocit, že jedeme nějaký závod. Martin nasadil nějak vysoké tempo. Sklouzáváme jezy, občas se zavěšujeme za kameny a necháváme se nést proudem. Průtok 36 kyblíků je zatím nejvíce za kolika jsem to jel. Pěkná houpavá voda, ale do nějakého dramatu to má daleko. Asi jsem se namlsal minulý víkend na Stvořidlech a tohle mi přijde teď trochu slabé. Ještě, že se alespoň postupně i mezi jezy objevují peřeje a vlny. Od Krhanic přes Prosečnici se postupně prohoupáváme až ke Kamennému Přívozu, kde přesně podle domluvy vidím Lenku houpající kočárek v hydru a čelící všetečným dotazům a pohledům kolemjdoucích.
Přistávám, běžím k autu pro lenčina zeleného Lilka a přebírám houpání kočárku.


Lenka:
Netrpělivě čekám až uvidím Aleše v Hossovi. Nevím jestli jsem víc nervozní, jak to zvládnu na vodě, nebo jak to zvládne Aleš s Adélkou. Už jsem asi 15 minut u vody převlíknutá a houpu kočárek. Několik lidí se mě zeptá, zda pojedu i s prckem. Odpovídám, že ta si ještě počká. Když Aleš přijede a přinese mého zeleného Lilka, trošku se rozcvičím a pak nasedám. Po roce nevím, co se mnou provede. Zda-li je uraženej, nebo naopak se na vodu těší. Je to trošku nezvyk, ale rychle si zvykám. Pádlo v ruce ještě udržím. Hned před námi je jez, kterej mám v plánu přenést. Nechci dopadnout jako kdysi na Otavě. Bohužel přenášení by bylo víc nebezpečné, tak mi nakonec kluci radí, kudy jet. Sjíždím bez újmy. Před námi je krásná peřej, tak se pěkně pohoupu na vlnkách. Máme před sebou ještě jeden jez, který také sjíždím. Po sjetí jezu si užívám peřejí. Je jich zde docela dost. Krásnou krajinou pádlujeme dál. A poté klidnou vodou doplouváme do Pikovic, kde na mě čeká Adélka s Alešem.

Adélka:
Nejprve chrním v autě, proberu se kdesi na poli, kde se nadlábnu a zase usnu. Dlouho stojíme někde v Pikovicích. Zatraceně to je nuda, na co čekáte? Nekrmíte mě, nikam nejedete, nehoupáto. No počkejte! Trochu řevu to jistě urychlí. Asi jo, za chvíli už se zase vezu, tak chrním. Lehce se proberu jak mě někdo přendal do kočárku a pak zase chrním. Asi jsem někde na výletě, ale zase všechno zaspím. Pak mě někdo strašně nešikovně cpe do autosedačky. No to bude táta, to je jasný. Uááááá. Uááááá. Ha, už to zase hučí a houpe, tak usínám. Šmarjapano teď mě zase cpe do kočárku div mi neulomí nohy. Uááááá uáááá. Trocha drncání v kočárku. A sláva je tu máma. Tedy bašta a šikovnější ruce. Pak chrním a probudím se zase doma.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama