DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Chrudimka

24. března 2012 v 17:50 | Aleš |  Kajak divočák
Opět krásné počasí na víkend nás lákalo ven. Co dát tentokráte? Opět trocha licitace s cílovou oblastí. Zvažovali jsme Kmocháčkem doporučovanou Zdobnici, ale to už je trochu z ruky. Nakonec jsme tedy zůstali věrni původnímu plánu, tedy zůčastnit se masovky na Chrudimce, jejíž druhý ročník pořádali skauti z Ronova. Ráno čekáme na Lenčiny rodiče a vyrážíme směr Seč.


Začínáme trochou teréní jízdy autem a hledání místa na zaparkování, což se nakonec podaří. Zatímco Lenka krmí toho našeho lumpíka, já si nesu loď pod přehradu, abych si to dal celé. Lence se nechce nosit loď tech zhruba 500 metrů zpět pod hráz. Za chvíli jsem zpět u auta. Předáváme dítko na starost prarodičům a nasedáme.


Voda příjemně teče hezkým údolím. Po čase se dostáváme na hladinu vyrovnávačky Seč II. Její hráz přenášíme. Velký skok sice láká, ale tuším jak by to dopadlo a dělat si ostudu před tak početnými diváky se mi teda nechce. Jedme dál. Pár jezíků co se nám staví do cesty po prohlédnutí vždy jedeme. Řeka si udržuje stejný charakter celou dobu splutí - příjemně teče, žádné voleje, žádné záludnosti, sem tam nějaký ten kamínek. Prostě pěkná turistika. Brzo už vítá most u Mezisvětí, kde začíná vodárenské pásmo a je potřeba tedy skončit. Končíme a voláme si o odvoz.

Tradiční zhodnocení na závěr. Řeka pěkná, trochu podobná Úpě z minulého týdne. Akce dobře zorganizovaná, padlé stromy vyřezány a lidi se dali vydržet. Dokud se nikdo nikde nemotá a neválcují lidi zezadu rafty, tak to jde. Člověk se holt musí smířit s tím, že není jediný, kdo si rád něco sjede.

A nejen pro ty co text nečtou, fotky opět na Rajčeti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza - Cipis Honza - Cipis | 27. března 2012 v 13:41 | Reagovat

říčka vypadá moc hezky, lidí snesitelně...zas vám to vyšlo:-)

2 Ales Ales | Web | 27. března 2012 v 14:03 | Reagovat

[1]: A co jsi kutil ty?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama