DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Listopad 2010

Svatojiřský les

20. listopadu 2010 v 19:25 | Lenka |  MTB
Cyklista
   Opět se blíží víkend a co podniknout je častou otázkou Aleše. Je mi jedno co, ale něco dělat musíme. Tentokrát vybíráme mezi vodou, nebo kolem. Jakou vodu bychom si chtěli sjet, zkoumáme jen chvíli. Že by Orlice? A jaké bude počasí? Bude teplo nebo zima je častým zkoumáním počasí na internetu. A pojede někdo s námi nebo ne? Jak to bude s převozem? No otázek proč jet nebo nejet byla spousta. Kam na kolo? Nakonec jsme si řekli, že uvidíme dle aktuálního počasí. Pátek je zde a musíme se rozmyslet kam jet. Aleš má variantu odvozu auta na Orlici, ale nakonec počasí nevypadalo až tak pěkné a teploměr neukazoval tolik stupňů, abych někde čekala, tak jsme nakonec zvolili kolo. Orlici si necháme na někdy a doufáme, že se k nám někdo přidá.

Horoskop

19. listopadu 2010 v 18:27 | Aleš |  Život
znameni
Přesto, že nejsem nějak posedlý astrologií, navíc mému technickému založení se podobné věci spíše příčí, tak jsem kdysi v období seznamování na internetu docela na nativní horoskopy dal. Tím nemyslím takové ty horoskopy v časopisech typu Vlasta či Ona dnes, kde se dozvíte, že dnes potkáte černovlasého cizince a podobně, ale takové ty charakteristiky znamení a jak se k sobě vzájemně hodí či nehodí. Nedávno jsem jen pro zajímavost dal naše data narození do jakéhosi online partnerského horoskopu. Vypadl celkem zajímavý výsledek. Důležítá je myslím zejména poslední věta, která by se jistě neměla chápat jen co se zaměstnání týče, ale jistě platí i na domácnost.


Kersko + Labe

15. listopadu 2010 v 7:27 | Aleš |  MTB
Cyklista
ANEB MOTIVAČNÍ SYSTÉM
Nedělní pohled z okna na osluněný teploměr ukazující 35 stupňů nedal jinak než, abych Lenku vytáhl z postele, že se jako jede na kolo. Byla sice trochu rozlámaná a otlučená z včerejšího podvodního ohýbání pádla, ale to je potřeba právě rozhýbat. Tak nezbývá než vyrazit.

Dolní Jizera jen tak pro chuť

13. listopadu 2010 v 18:29 | Aleš |  Kajak divočák
Prostě jsme nevěděli co by, tak jsem sepsal mejla a poslal ho pár kamarádům. Zval jsem je na to si jen tak trochu zacákat pádlem na závěr sezóny. Jak se čekalo, velký úspěch pozvánka neměla. Zocelený horal ze severu se dokonce vymluvil na zimu, mlhu a sychravé počasí. Což pěkně korespondovalo s vykukujícím sluníčkem a osmnácti stupni co pak byly. V síti tak uvízl jen kolega Dvořkin.


Severní sjezdy a nevyjezdy 7.

8. listopadu 2010 v 7:21 | Aleš |  Pozvánky na akce!
Cyklista
Tentokráte si rezervujte sobotu 18. 12. 2010 (Napečte, ukliďte, nakupte dárky, vystřízlivte po firemní vánoční besídce atd. včas ať pak máte čas.) Sraz bude u Trojského slalomového kanálu (možnost parkování) v 9:30 nebo po domluvě u Trojského psího útulku cca 9:45-10:00 případně jinde na trase.

Video z Chorvatska

4. listopadu 2010 v 6:57 | Aleš |  Videotvorba
Kamera
Tentokráte to šlo rychle a video je na světě záhy po návratu z dovolené. Je poněkud delší, ale neměl jsem tu sebekázeň to radikálně sestříhat, když se podařilo dost relativně pěkných záběrů. Kvůli Milanovi jsem se soustředil na to, aby tam bylo více záběrů s lidmi a zejména jak jedí. To se snad trochu podařilo, i když to asi ještě není úplně podle představ. Já osobně jsem s videem spokojenej a to i s hudbou. Oba "hudební kritici" byli vyzváni ať dodají hudbu k chystanému filmu a jak to asi dopadlo, že? Jediný kdo něco dodal byl kamarád Viktor čímž mu zároveň děkuji. Jak uslyší, nakonec jsem to i použil. Jediné s čím jsem nespokojenej, že zase ty nejzajímavější momenty nejsou natočené, protože to potřebuju vést bezpečně loď a nemůžu točit. Tak dost žvanění z mé strany a hurá na video!

Chorvatsko

1. listopadu 2010 v 20:57 | Aleš a Lenka |  Mořský kajak
SeaK
Lidé od nás z firmy minulý rok založili tradici podzimního jachtaření v Chorvatsku. Již minulý rok jsem si říkal, že by se toho dalo využít pro nějaký pěkný seakajakový výlet. Letos jsme si s Lenkou řekli naše obvyklé motto "proč ne?", domluvili se na dopravě a vyrazili. Předpověď slibující silný vítr neslibovala ideální podmínky pro vnější pásmo ostrovů a tak jsme zvolili cestu, která se držela hodně při zdi, ale nelitujeme.
Abychom čtenářům zprostředkovali zajímavou sondu do tohoto výletu, rozhodli jsme zveřejnit oba naše deníčky tak, jak jsme si je večer co večer zapsali do notýsku. Je tak možné porovnat názory na stejné události z pohledu muž vs. žena či kormidelník vs. háček.