DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Květen 2010

Insel Usedom na truc

26. května 2010 v 7:31 | Já |  Mořský kajak
SeaK
Jak už to u našich víkendů často bývá zvykem, všechno je nakonec jinak než se plánovalo a čekalo. Chystanou akci na Meklenburských jezerech odvolal David týden dopředu ze zdravotních důvodů. Co teď? Já byl spíše pro divokou vodu v Alpách a Lenka spíše pro to jet někam na mořský kajak. Již delší dobu máme v merku oblast ostrova Usedom na Baltu. K čemuž nás inspiroval kamarád Ondra z Liberce, který tam podnikl několik akcí. Předpověď počasí pro Balt slibovala okno krásného počasí, tak bylo rozhodnuto. Teď jen jestli bude moci také Honza, se kterým jsme se tam letos už jednou chystali a/nebo Cipísek, který projevil o tuto akci jistý zájem. Bohužel nemohl ani jeden z nich. Tak tedy zase sami? Přes Davida zkoušíme v místní půjčovně zarezervovat kajak, aby jsme ho nemuseli tahat odtud. Ale opět smůla, fousáč má všechno zarezervovaný. Co těď? Jako by se proti nám něco spiklo. Kašleme na to? Ne! Půjčíme si kajak tady a na truc pojedeme. A jak jsme řekli tak jsme také udělali.

Pár fotek z městské kanalizace

17. května 2010 v 8:22 | Já |  Kajak divočák
Protože jsme opět podlehli fenoménu meteodoomsayingu, tak místo vody v Rakousku nám zbyl volný víkend s neblahou předpovědí. Nakonec tady (narozdíl od Moravy a Slezka) pochopitelně ani nekáplo. Jak to bylo v Rakousku už teď je jedno. V sobotu ráno jsme alespoň tedy vyrazili do Troje na kanál společně s kolegou Radkem. Bylo to pěkné poježdění. Lenčin táta se stavil podívat jak jeho dcera odrostla dětským střevíčkům a jezdí zeshora. Při té příležitosti nám nafotil pár fotek. Dosud jsme žádné z kanálu neměli.

Video z posledních skialpů

13. května 2010 v 7:09 | Já |  Videotvorba
Kamera

Tak jsem konečně donesl video z poslední skialpové akce této sezóny. Sice jsem ho dokončil hned po příjezdu, ale teprve teď se dostal k tomu, abych ho natáhnul na Youtube a Vimeo. Tak přeji příjemné pokoukání, i když zase jsem z toho nedělal žádné umění, jen takový rutinní sestřih.


Salza již potřetí

10. května 2010 v 7:31 | Já |  Kajak divočák
Původně jsem tento víkend měl zamluvený na poslední skialpy sezóny a Lenka na kolo s kamarádkou Luckou. Předpověď počasí však neslibovala pěkné počasí v horách zato na vodu by mohlo být dostačující. Věděl jsem, že tento víkend kolega Jirka pořádá jarní Salzu pro své kamarády a jede tam i Dvořkin s kajakem. Slovo dalo slovo to další slovo a další slovo a nakonec vyrážíme s Lenkou a její kamarádkou Luckou směr Palfau, kde už v kempu dřímá zbytek výpravy.