DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Duben 2010

Trasa 21. - Krajinou barona Ringhoffera

26. dubna 2010 v 7:40 | Já |  MTB
Cyklista

Trasa, kterou dnes nabízím k projetí, vznikla jako rychlý nápad v nedělním ránu. Je to taková neobyčejně obyčená trasa, která však jako celek působí neobyčejně malebně. Zvlněná krajina Dolního  Posázaví poskytuje ideální možnosti pro projížďku na kole. Rozhodně lepší zajet si na kolo sem než se účastnit různých trotlakcí jako jsou tzv. cyklojízdy.

Sezóna (ne)končí

19. dubna 2010 v 7:34 | Já |  Lezení a hory
skialp
Znáte to, sotva se něco slušně rozjede je konec a člověk si říka "ještě alespoň jednou ..." tak vyrazí a místo, aby si tedy dal pokoj říká si pak "možná by to ještě šlo ... ". Tak přesně s touhle motivací jsme s Lenkou opět naházeli krámy do auta a v jednu v noci vyrazili do našeho oblíbeného Kühtai. Je to sice skoro už trapné, ale hlavní výhodou tam pro nás je to, že leží relativně vysoko, takže je tam (skoro) jistota sněhu. A také proto, že vetšina tůr zde má převýšení mezi 500 - 1000 metrů, což je zhruba to, kam můžu Lenku vytáhnou, aby jsme to oba přežili v duševní pohodě.

Na čekané

14. dubna 2010 v 6:08 | Já |  Modely
airbrush
V srpnu roku 1942 se německá 6. armáda v rámci operace "Blau" tlačila stále blíže k řece Volze. V cestě leželo město, které právě zažilo největší bombardování na východní frontě. Němečtí vojáci museli při následném postupu v tomto městě dobývat ulici po ulici. Dům po domu. Často i místnost po místnosti. Nezřídka se stávalo, že útočníky od obránců dělila pouze zeď či stop. Útoky střídaly protiútoky. V rozvalinách města docházelo často i na osobní souboje, kdy na řadu přisly bodáky, polní lopatky, helmy, pěsti a v krajním případě i zuby. Válka tu dosáhla své nejbarbarštější podoby. To město se jmenovalo Stalingrad.

Trasa 20. – Českou Čečnou

12. dubna 2010 v 7:14 | Já |  MTB
Cyklista

Nejistá předpověď počasí nám na první jarní vyjížďku na kolech určila vyjet někam kousek za Prahu. Kvůli nevyježděnosti po zimě a problému s vidlicí jsem zvolil za cíl bývalý vojenský prostor Milovice a okolí. Po této lokalitě jsem pokukoval už minulý rok v listopadu, ale nakonec na to nedošlo. Takže až teď.

Aktuality ze SSaN 2010

8. dubna 2010 v 7:23 | Já |  MTB
Cyklista

Tak jsme otevřeli letošní sezónu popracovních výletů.  Letos budou pravidelně každou středu pokud nebude řečeno jinak.  Snad bude letošní sezóna ještě úspěšnější než ta minulá. V případě, že z nějakého důvodu nebudu moc přebírají vedení vyjížďky Radek či Zdenda. Což jsou ostatně obvykle jediní účastníci.
Přihlašování jako minulý rok na stránkách Sejdem se. 

Okolí Rudolfky

6. dubna 2010 v 6:59 | Já |  Lezení a hory
skialp
O velikonocích jsme se s Lenkou domluvili, že vyrazíme na salónní skialpové tůry do Dolomit. Jak už je tuhle sezónu skoro tradicí, celý týden je krásně a na víkend předpověď na prdlačku. Neděle a částečně pondělí mělo stát za kulový. Protože Dolomity jsou přece jen dost daleko oprášili jsme před dvěma týdny z důvodu špatného počasí zrušený výlet do okolí Rudolfshütte. Což je klasika klasik a těžko si představit vhodnější místo pro začínající skialpinistku. To se bude Lence líbit. Předpověď pro Rakousko nebyla o nic lepší, takže jsme obětovali den dovolené a vyrazili již ve čtvrtek večer.