DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Leden 2010

Fotky z Lungau a jedna poznámka

27. ledna 2010 v 8:51 | Já |  Lezení a hory
Tak jsme zpátky z prodlouženého víkendu v Rakousku. Stav zdejších sjezdovek vcelku dobrý. Sněhu málo. Nějak to sjezdovkování a lyžařská subkultura kolem není pro mě. Navíc zasněžené vrcholky okolo a krásné počasí pro mě byly jako červený hadr pro býka. A tudíž touha vyrazit někam dál byla velká. Zvládnul jsem to, ale nakonec bez újmy na duševním zdraví.

Pár fotek tradičně na Rajčeti

Jizerské tisícovky 2010

18. ledna 2010 v 7:21 | Já |  Lezení a hory
Minulý rok jsem se nezúčastnil, ale letos mi to opět po dvou letech vyšlo a tak v šest hodin ráno zase postáváme s Cipískem na zastávce v Tanvaldu. Jedeme na tradiční akci Jizerské tisícovky. Smyslem je objet na běžkách všechny Jizerské kopce vyšší než tisíc metrů za jeden den. Do trasy patří i Stog Izersky na Polské straně a také bonusvrch Milíř, kterému do tisícovky mnoho nechybí. (I když snad podle nějakých nových měření tech tisíc metrů má)
Kromě nás dvou se do motoráku co přijel cpe s běžkami v rukách roztodivná společnost. Povětšinou tradiční účastníci, ale i lidé, kteří teprve mají poznat o co jde.

Článek úplně vo ..... fšem

13. ledna 2010 v 7:42 | Já |  Život
Díky sněhové kalamitě mám po práci tu jedinečnou možnost jít se proběhnout na běžkách. To nesmím promeškat protože tahle situace nastává v Praze podle doktora Chocholouška maximalně jednou za deset let. Rychle tedy mažu lyže, popadám klíče, mobil, čelovku a už pádím směr Klánovický les. Zapomněl jsem jen čepici, ale to nevadí, mám kapucu.

Jak to chodí na dablkajaku

8. ledna 2010 v 13:45 | Já |  Mořský kajak
Nedá mi to, abych se nepodělil o drobný střípek událostí, který krásně ilustruje výhody jízdy na dablkajaku. Jistě mnozí z vás četli deníček ze Silvetra v Benátské laguně. Případně viděli i video. Ti co tak učinili ví, že poslední den opravdu nebylo počasí úplně ideální, ale přesto jsme vyrazili do větru, vln a deště. Jak jsem psal v deníku, Lenka to v půlce cesty k městu chtěla otočit, ale nakonec byla ráda, že jsme jeli dál a užili si zajímavý a pěkný výlet.

Video z Benátek hotovo

5. ledna 2010 v 9:15 | Já |  Videotvorba
Na poslední dobu až nezvykle rychle jsem splácal dohromady video z nedávné akce v Benátské laguně. Zase se tam jako obvykle moc nemluví i když jsem si opět říkal, že tentokráte už to bude video s komentářem, ale skutek utek. Takže krom absence komentáře se můžete těšit i na další nešvary mé filmové tvorby jako jsou kapky na objektivu, třesoucí se obraz atd. ale pro představu jak jsme se měli to snad stačí.

Laguna di Venezia (Silvestr 2009)

5. ledna 2010 v 6:14 | Já |  Mořský kajak
Jedu nočníma Alpama ze silvestrovské akce, hustě sněží a já vzpomínám. V dávných dobách Pitomé party bych v kufru vezl nejspíše zpěvník Spirituálů, kytarku, společenskou hru a při nejlepším běžky. O něco později už by to byl asi mokrej stan a promáčený pohorky. V dobách horolezeckého rozmachu by se v kufru jistě našly skialpy nebo sněžnice. Tentokráte však v kufru odpočívá mokré hydro promáčené slanou vodou a padající sníh olizuje mořský dablkajak, který se veze na střeše auta.
Vracíme se s Lenkou z krátkého výletu v Benátském zálivu. Počasím nám moc nepřálo, ale i tak nelitujeme, že jsme vyrazili na cestu. Jak jsme se tedy měli ...

Ohlédnutí zpět i pohled vpřed 2009

1. ledna 2010 v 0:01 | Já |  Život
Rok se s rokem sešel a tak je opět čas se ohlédnout za uplynulou sezónou, zhodnotit ji a udat přibližný směr na další rok. Nutno podotknout, že se jedná jen o přibližný plán kam zhruba směřovat než o nějaké dogma. To ostatně plyne i z hodnocení níže, kde svítí většina položek ve stavu "nesplněno" a přesto mohu prohlásit, že jsem s rokem vcelku spokojený.