DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Prosinec 2009

Výsledky ankety

30. prosince 2009 v 7:08 | Já |  Obecné
Tak a je to, anketa byla uzavřena. Jak jsem slíbil tak zveřejňuji výsledky ankety. Předně nutno poznamenat, že mě překvapila nízká účast. Když jsem si na papír vypsal lidi, kteří vím, že na stránky chodí a mají ke mě dostatečně blízko, aby vyplnili anketu sami od sebe, dobral jsem se k podstatně vyššímu číslu než je konečný počet respondentů, tedy číslovka 10.

Severní sjezdy a nevyjezdy 6 aneb jak to letos bylo

21. prosince 2009 v 8:14 | Já |  MTB
Letošní tradiční akce se velice vydařila. Konečně bylo počasí které jsme si tak dlouho přáli - tedy teplota pod nulou, sníh, ale bez ledového podkladu. To se letos přesně podařilo. Až na obvyklý problém - účast lidí. Přihlášených, co se ještě v pátek zaklínali tím, že určitě pojedou bylo šest. Nakonec přijeli jen dva z nejvěrnějších - Radek a Zdenda.

Jeskyně v Labském údolí

14. prosince 2009 v 9:14 | Já |  Výlety
Prosinec je čas všelijakých tradičních akcí, uzavírání sezón různých sportů, zájmů a podobně. Horolezci dělají například tzv. poslední slanění. To naše klubové jsem promeškal akcí v Egyptě, ale Cipískovo poslední slanění jsem si rozhodně nechtěl nechat ujít. Po předchozích ročnících, kdy se přelaňovalo na Suškách udělal letos Cipísek radikální změnu. Konečně se podařilo zorganizovat výpravu do pseudokrasových jeskyní v Labáku, o které již mnohokrát mluvil.

Stvořidla bez lodě

7. prosince 2009 v 12:21 | Já |  Výlety
Pro sobotní výlet jsme tentokrát zvolili Posázaví, konkrétně úsek Sázavy mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou. Tento úsek je znám též pod názvem Stvořidla. Což je místo známé zejména vodákům, protože v sevřeném lesnatém údolí řeka Sázava tvoří pěkné peřeje. Spolu s úsekem Týnec - Pikovice patří mezi dva nejzajímavější úseky Sázavy. My jsme se vydali z Ledče nad Sázavou proti proudu po červené značce až do Světlé nad Sázavou. Celkem pohodových 14 km procházky. Zpět do Ledče nás dovezl motorák. Krom pěkné procházky jsme jako vedlejší cíl provedli průzkum tohoto úseku, který na nás již čeká, zatímco my čekáme na jarní vodu.

Trasa 19. - Ze Sobotky na Mužský a zpět

1. prosince 2009 v 6:31 | Já |  MTB
Městečko Sobotka, nad kterým se vypíná manýristický zámeček Humprecht, je jižní vstupní branou Českého Ráje. Protože zde bývá děsivé množství cyklistů během sezóny, vypravili jsme se sem s Lenkou až teď v pozdním podzimu a udělali jsme dobře. Skoro nikoho jsme nepotkali. Sice byli mezi námi tací, co se jim nepozdávala blátivost některých úseků, ale to se holt na podzim dá čekat a hlavně předem se to mapy nevyčte a pak už se nedá nic dělat.