DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Srpen 2009

7. Tankový den Lešany

31. srpna 2009 v 8:58 | Já |  Military
Tak jsem po dvou letech zase dorazil na tankový den do Lešan. Minulý rok jsem vynachal protože jsme tou dobou byli s Lenkou ve Finsku. Letos jsme si tankový den nenechali ujít. Měly se představit nové přírůstky darované řeckou armádou tanky M48, M60 a Leopard 1.
Počasí bylo nad očekávání dobré a tak po ročnících kdy jsem zažil bláto, kyprou půdu, přišel ročník kdy se diváci dusili prachem za skřípotu tankových pásů. Jako tradičně akci zahájil lehký tank vzor 38 a T72M4. Pak už následovaly ukázky dvojic tanků které stály proti sobě v různých dobách a lokálních konfliktech.
Následovala bojová ukázka jakože z Afgánistánu a po přestávce bojová ukázka ze SNP. Osobně mě obě ukázky zklamaly. Byly málo věrohodné, neměly spád, aktéři se po bojišti procházeli jako na rande v parku a podobně. Snad to do příště vylepší.


Salza s Lenkou (a samozřejmě i s těmi ostatními co tam byli)

3. srpna 2009 v 10:42 | Já |  Kajak divočák
Už minulý rok když jsme s Dvořkinem uvažovali nad nákupem vlastních kajaků padla dohoda "Příští rok jarní Salza na vlastním" No jaro se nějak protáhlo a on výlet na Salzu zorganizoval až na první dny měsíce srpna. Od minulé návštěvy Salzou proteklo hodně vody. Mezitím si kajak dávno pořídila i Lenka a s ní jsem toho na mořích, řekách, říčkách a potocích najezdil víc než s kýmkoliv jiným.