DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Červenec 2009

Akce Spreewaldské okurky

23. července 2009 v 8:17 | Já |  Mořský kajak
Takto jsem pracovně pojmenoval další výlet z cyklu na mořském kajaku bez moře. Jako cíl byla zvolena spleť kanálů, které vytváří řeka Spréva (Spree) v Německu kousek za Drážďanama - Spreewald. Oslovených bylo více, ale nakonec v síti uvízly další dva párečky - Klára s Kubou a Ilča s Davidem. David našel půjčovnu, kde půjčují prijony, zamluvil je a mohlo se vyrazit. Celkem jsme ve zdejší krajině strávili čtyři dny vyplněné pádlováním a pohodou.

Drncání na Ammeru, pohodová jízda na Kössener Ache

13. července 2009 v 10:07 | Já |  Kajak divočák
Dlouho a "vašnivě" jsme debatovali o tom co dělat o víkendu. Zda jet na vodu, případně kam, s kým atd. Inu samé závažné otázky a samosebou každý úplně jiný názor. Nakonec v sobotu brzo ráno míříme do Bavor na řeku Ammer. Co s nedělí se pak uvidí.

Dvojpytel na Dent Blanche

9. července 2009 v 15:19 | Já |  Lezení a hory
Dent Blanche, neboli Bílý zub je nádherná hora ve Walliských Alpách ve Švýcarsku. Vypíná se vysoko k obloze na dohled od Matterhornu známějšího to symbolu země čokolády, nožíků a kukačkových hodin. O dostoupení jejího vrcholu jsem se již jednou pokoušel na ostudné akci před pěti lety. Jak se mezi horolezci říká pověsil jsem tam pytel. Letos nadešel čas tento pytel sundat.


Video z Kefalonie hotovo

7. července 2009 v 6:51 | Já |  Videotvorba
Tak se podařilo dodělat video z akce obeplutí Kefalonie. Protože je delší musel jsem ho uložit na Vimeo a ne jako tradičně na YouTube. Přeji příjemné sledování. VIDEO
Jedno upozornění, vlivem nějakého počítačového šotka, vždy když renderuju video do tohoto formátu se animované čáry posunou kamsi "do pryč" takže zobrazení naší trasy na mapě vypadá jako by jsme jezdili s kajakem po pevnině. Kupodivu když to renderuju do DV formátu nebo z toho dělám DVD je vše OK. Protože DV a DVD jsou pro mě hlavní formáty tak to nijak neřeším, takže prosím omluvte tuto vadu na kráse.