DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Srpen 2008

Jak se z nápadu rodí plán (Finský deníček 2.)

22. srpna 2008 v 14:00 | Já |  Mořský kajak
Tenhle článek začínám průběžně psát dlouho před chystaným odjezdem, takže když začínám s těmito řádky vůbec netuším jak to celé dopadne a zda odjedeme nebo ne. Protože i to se může nakonec stát.
Jak tedy z hysterického výkřiku "Co třeba Finsko?" vytvořit reálný plán? Je potřeba si odpovědět na několik otázek: Kam, Co tam, Jak tam, Kdy/Na jak dlouho a také Proč.

Jak se rodí nápad (Finský deníček 1.)

18. srpna 2008 v 6:54 | Já |  Mořský kajak
Lidé jsou různí, jsou lidé, kteří čekají, kdo jim nabídne nějakou akci, je jim v podstatě jedno kam jedou a žádné vlastní nápady a sny moc nemají. Já patřím spíše k druhému extrému. Pokud okamžitý nápad neuspořádám hned, dokud jím jsem nadšen a motivován, je nebezpečí, že bude vzápětí přebit nápadem ještě úžasnějším a tamten odsunut do pozadí jako další z mnoha možností, o kterých vím a které jsem připraven v pravou chvíli vytáhnout "z klobouku". Takže teprve až když prvotní nápad je ukován dalšími podněty a přetrvá, je možno ho začít přetvářet v plán. Obvykle prvním a nejdůležitějším bodem, je sehnat někoho kdo má podobný nápad a nebo patří do první kategorie. Zároveň to také musí být někdo, kdo mi vyhovuje po lidské stránce, protože co je platné být na fajnové akci s někým s kým se po pár dnech nesnesete?
Jak se rodil náš nejnovější plán sleduje do minulosti tento článek.

Trojjedinou řekou

4. srpna 2008 v 7:08 | Já |  Kanoe turistika
Kössener Ache, Grosse Ache a Tiroler Ache, to jsou tři názvy pro tutéž řeku. Tři názvy, které pro mě budou navždy vzpomínkou na mou první alpskou řeku. Tři názvy, které znamenají krásné a pohodové svezení na bystře tekoucí řece.