DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Červen 2008

Trasa 11. - Kocábě naproti

30. června 2008 v 7:41 | Já |  MTB
Délka: 61km
Převýšení: 900m

Chvála oupnspejsu

25. června 2008 v 11:32 | Já |  Život
Sedím a mžourám na monitor a přemýšlím, proč sakra to nefunguje. "Že by spatně daná závorka?" No pořád lepší závorka než zavěšování fázového závěsu v meru co tam teď řeší s někým Petr, asi to bude velký problém. Možná i větší než problémy s novým procesorem co diskutují šeptem Ríša s Pepou, nojo asi ten procesor také navrhovali v oupnspejsu. "Takže co ta moje závorka?" "A hele Jirka zrovna telefonuje s Carlosem, jakpak ten se asi má? Kdy byl tak asi naposledy s Milďasem v El Mosquitu?" "Sakra nahrál jsem si tam novou verzi nebo ještě ne? No nic tak šup tam pro jistotu s ní." Program se sype po lince do procesoru. "Jak můžou jít zase na oběd do číny to nechápu?" "Nojo, ale sakra proč držím v ruce ten telefon, já chtěl někam volat?" To už ale za přepážkou stojí Petr, připomínající tak souseda Wilsona postávajícího za plotem v seriálu Kutil Tim, a něco řeší s Jakubem. "Proč v té minizasedačce před naší kukaní tak řvou, když si neumí za sebou zavřít dveře? Navíc anglicky." "A hele už je to nahraný. Co jsem to chtěl jen zkoušet?" Bujarý smích a anglický řev je indikací, že tu máme nějakou důležitou návštěvu, které ukazují naše moderní prostory. "Jen se pokochejte panáčci. Sláva už jsem si vzpomněl, já chtěl testovat regulaci!" V OPoZu je už někdo nastydlý z klimatizace, celý den se odtamtud ozývá troubení jak kdyby tam měli vzteklého slona. "Co to haleká Petr přes přepážku o novém hárdvéru? Aha tak to nebylo na mě." Takže nakonec nejdou na oběd do číny, ale k Jarolímkům. Tam prej, ale zase lítaj do jídla vosy takže půlka jde jinam. "No jsem rád, že to vím." "Zatraceně, tak tohle mě vždycky rozčílí. Proč když mu zvoní mobil v minizasedačce kde jedná s nějakým kašparem, jde řvát do telefonu přede dvěře místo, aby volal uvnitř? Takhle místo jednoho člověka ruší čtyřicet lidí." "Hlavně, že je to tu samý inženýr." Už čtvrtý člověk se tu vyptává kam jdeme na oběd. Případně po jejich odchodu jestli už šli. Ještě, že jsem nějakou práci stihl udělat ráno mezi sedmou a devátou. "Do pr.., takhle to nevyzkouším, musím to znova přeložit, nahrál jsem tam tu verzi bez úprav. Tak až po obědě!" To si pustím stokrát oposlouchané MP3, abych tomu informačnímu toku alespoň trochu unikl.

Trasa 10 - Českosaské Švýcarsko - pravý břeh

16. června 2008 v 11:00 | Já |  MTB
Do Rathenu jsem tentokráte kupodivu nevyrazil s lanem a smyčkami v batohu, ale s koly na střeše auta. Rozhodli jsme se vyrazit na dvoudenní cyklistické putování po Českosaském Švýcarsku. Chtěl jsem jednak, aby si Lenka vyzkoušela před vícedenní akcí v Rakousku co to obnáší jezdit s batohem a také jí ukázat tento kout světa, který mám tak rád. Za startovní bod jsem zvolil zatím neplacené parkoviště na hřbetu mezi skalami Rathenu a Brandu.

Zlatonosnou Otavou

9. června 2008 v 7:52 | Já |  Kanoe turistika
Protože letošek je ve znamení znovuobjevení vodní turistiky, tak jsem nás tentokráte přihlásil na tradiční firemní akci, která se tentokráte pořádala na řece Otavě. Víkendové splutí jsme začali v Rejštejně (ř.km 107) přespali v kempu v Čepicích (ř.km 84,4) a končili ve Střelských Hošticích (ř.km 67,7).