DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Trasa 5. - Polomené hory

14. dubna 2008 v 10:36 | Já |  MTB
Délka: 35km
Převýšení: 480m
Náhlé zlepšení počasí oproti předpovědi nás vytáhlo vyrazit někam na kolo na zbytek víkendu. Pro sobotní odpoledne jsme vybrali okolí Ralska. Jako bod pro výjezd jsme zvolili parkoviště za Starými Splavy, kousek od Máchova jezera.
Začínáme stoupáním hned před hájovnou po takzvaném Mužském hřebeni. Posléze se napojujeme na modrou značku a s ní najíždíme na lesní asfaltku. Té se držíme i když modrá značka mizí vlevo. Kolem cesty jsou typické pískovcové doly.
Klesáme k silnici, kterou přejíždíme a pokračujeme po lesní asfaltce. Takto kvalitní povrch nemá většina silnic v tomto okrese a na horském kole jen znuděně naslouchám hučení plášťů, které by se raději zakously do nezpevěného povrchu. To se trochu zlepší, když zabočíme k Vavrouškovu rybníku, ale po vjezdu na plochu Hradčanského letiště se hučení opět vrátí. Projíždíme kolem hangárů a vjíždíme do vsi Hradčany.
Zase asfalt. Vítám neznačenou odbočku vlevo. Měkký písek je zábavnější než asfalt, i když nevím jestli to tak přijde i Lenke, která se sem tam se svým trekovým kolem do písku zaboří. Napojujeme se na zelenou a jedeme se podívat na Psí kostel a Skalní bránu. Konečně zase trocha terénu. Pak už, ale jen neznačenou cestou se napojit na vyasfaltovanou "cyklotrasu" a vrátit se do Starých Splavů k autu. Cestu si protahujeme ještě přes cestu po hrázi Máchova jezera. Na parkoviště se vracíme po žluté značce což je opět jeden z kousků trasy, který je opravdu krásný.
Skalní brána

Po večeři u auta, se přesouváme do Lužických hor, kde budeme působit zítra, ale to už je trasa 6.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brahma Brahma | E-mail | 11. června 2008 v 22:53 | Reagovat

Jestli pak jste si všimli těch nádherných obrovských buků okolo dělostřelecké cesty? Ani ve Voděradských bučinách snad nejsou tak majestání.

2 Ales Ales | 12. června 2008 v 7:05 | Reagovat

Asi ne :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama