DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Domácí terény 4. - Na Okoř je cesta jako žádná ze sta

21. dubna 2008 v 9:04 | Já |  MTB
Délka: 48 km
Převýšení: 400m
Včera lilo, dnes dopoledne jen pršelo, kam se vypravit z Prahy jen na odpoledne? Co třeba na Okoř? Vyrážíme z Holešovic podél Vltavy po levém břehu. Kolem staré cističky. Původně jsem chtěl jet Šáreckým údolím, ale už jsem tu dlouho nebyl a tam místo toho stoupáme po silnici do Lysolají a dále až do Horoměřic. Kde se konečně napojujeme na červenou značku a tou se necháme vést pěknou pěšinou na sv. Juliánu, kde nás čeká menší sjezdík do Tuchoměřic.
Za Horoměřicemi na červené
Kus za Tuchoměřicemi začíná peklo. Béda nedávno ve svém článku spekuloval jakou barvu má peklo. Došel k závěru, že bílou. Mě se teď zdá, že hnědou. Kola jsou oblepená blátem tak, že nemůžou projít vidlicí. Co pár metrů vyšťouráváme bláto klacíky.

Nad Číčovicemi konečně najíždíme na asfalt. Volím svou oblíbenou metodu odstranení bláta z kola - pořádně to rozhulákat po silnici. Bláto kolem nás jen lítá a silnice za námi připomíná silnici po řepné kampani. Kola se pěkně očistila, ale jen proto, aby jsme těsně před Okoří zase zapadli do bláta a vypadali stejně.
Na okoř je cesta jako žádná ze sta

Z Okoře raději volím cestu po silnicích přes Neutonice, Lichoceves a Statenice. Následně po modré značce podél Únětického potoka. Než vjedeme do Roztok projíždíme Tiché údolí. Z Roztok jedem po silnici do Sedlce a pak už se napojujeme na naší ranní trasu a tou se vracíme zpet domů.
Tiché údolí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama