DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Trasa 3. - Lužními lesy mezi Kolínem a Poděbrady

25. února 2008 v 10:58 | Já |  MTB
Meterologové slibují krásný nezimní den a tak ráno vyrážíme na kolech do drobného deště. Naším cílem je Kolín a lužní lesy v okolí Labe. Doufáme, že slibované vyjasnění přijde dříve než dorazíme do Kolína. Z vlaku nás ale už vyhodí ve Velimi, že máme dál jet rychlíkem. Tam se s kolama, ale nemůžeme nacpat a tak alternativně startujeme odtud. V krásné obci Klipec vyhledáme zelenou značku a po ní jedeme až do Kolína s jednou pěknou odbočkou způsobenou blouděním. Cesta místy není úplně ideální, ale projet se to dá.
Staré rameno Labe kousek za Pňovem
To není jinovatka, ale stromy podělané od kormoránů (škoda, že smrad se nedá vyfotit)
Mariánský sloup v Kolíně na paměť moru 1680

V Kolíně na náměstí chvíli studujeme kudy dál, pak se chytáme červené značky a po proudu Labe jedeme podél pravého břehu. Projíždíme zajímavé lužní lesy se spoustou bývalých ramen Labe. Naproti Osečku zjišťujeme, že přívoz v zimě nejezdí a tak jedeme dále. Zase míjíme různé tůně a mokřady. Odkláníme se od Labe a dojíždíme do Libic nad Cidlinou, kde sledujeme tok Cidliny až do míst, kde spojuje své vody s Labem. Proti docela silnému větru míříme vstříc Poděbradům, kde opět přejíždíme na opačný břeh a zase se napojujeme na zelenou značku. Tu opouštíme po žluté, aby jsme se podívali na písečnou dunu u Osečka. No žádný zázrak to není. Asi tím že nejsme akademiezvěd, tak to nedokážeme ocenit. Vracíme se na zelenou a ta nás přes památník odboje zavede do středu Velimského železničního okruhu, do vsi Sokoleč.
NPR Tonice bezedná
Písečný přesyp u Osečka
Zkušební železniční okruh

Pak už jedeme neznačenou polní cestou na nádraží ve Velimi. Za dvě minuty tu je vlak a tak se ani nestačíme rozkoukat a už jedeme zpět. Byl to pěkný výlet a vyjasnění opravdu přišlo.
Délka: 53 km
Převýšení: 180 m
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama