DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

Sigma BC 2006 MHR DTS - minirecenze cyklocomputeru

5. února 2008 v 7:35 | Já |  MTB
Protože mi můj starý počítač ujetých kilometrů vypověděl službu po té co do něj natekla voda a navíc nejspíš následně zmrzla jsem se rozhodl investovat do nového počítadla. Nároky jsem měl jednoduché - běžné funkce, výškoměr, pulsmetr. Začal jsem se probírat internetovými obchody a nakonec má volba padla na přístroj Sigma BC 2006 MHR DTS. Jeho cena se obchod od obchodu značně liší cca v rozmezí 1900 - 2400 Kč. K přístroji lze dokoupit snímač pro druhé kolo cca za 500 Kč, což ocení ti co mají dvě kola třeba silniční a horské. (viz obrázek níže. Kolo 1 - šedivý proužek. Kolo 2 - červený proužek)
Toto se o přístroji můžete dočíst ve specifikaci:
Výškoměr, pulsmetr, tachometr a teploměr
Digitálně kódovaný BC 2006 MHR kombinuje vlastnosti klasických cyklocomputerů s nejdůležitejšími výškovými a tepovými funkcemi tak i s měřením teploty. Díky 4 tlačítkům je snadný přístup ke všem důležitým informacím během vaši jízdy. Velký přehledný displey zobrazuje ve jednom okamžiku 4 aktuální údaje - výška, puls, rychlost a další zvolená funkce.
Všeobecné funkce:
nastavení jazyka, 7 jazyků
podsvícení LCD displeje
zobrazení stavu baterie
zálohování díky pamětovému čipu
možnost nastavení dvou rozměrů kol
čas a název modelu v pohotovostním režimu

Cyklistické funkce:
aktuální rychlost
průměrná rychlost
srovnání průměrné a aktuální rychlosti
maximální rychlost
denní kilometry
programovatelné počítadlo kilometrů dílčí trasy
celkové kilometry s kolem 1 + 2
celkové kilometry s kolem 1
celkové kilometry s kolem 2
Tepové funkce (přesnost EKG):
aktuální puls
průměrný puls
maximální puls

Funkce času:
hodiny
stopky
doba jízdy
celková doba jízdy s kolem 1 + 2
celková doba jízdy s kolem 1
celková doba jízdy s kolem 2
programovatelný časovač vpřed/vzad
Výškové funkce:
aktuální výška
denní výška nahoru/dolů
celková výška nahoru kolo 1
celková výška nahoru kolo 2
celková výška nahoru kolo 1 + 2
aktuální teplota
Turistické funkce:
doba cesty
aktuální výška
denní výška nahoru/dolů
aktuální teplota
tepové funkce
časovač
čas
Balení obsahuje: computer + hrudní pás + bezdrátový měrič rychlosti kola + držák na řidítka + držák pro turistiku
Takže a teď k mým zkušenostem. Zatím jsem měl tu čest vyzkoušet jeho funkci třikrát. Jednou na běžkách v Harrachově v turistickém režimu a dvakrát na kole při pohodové vyjížďce. Můžu říci, že přístroj splňuje to co inzeruje, jen pár bodů bych zdůraznil.
1. - Výrobce jako jednu z předností uvádí to, že k montáži není potřeba žádné nářadí. Snímač i držák cyklocomputeru se připevňuje pomocí gumových kroužků zaháknutých za umělohmotná korýtka. Je pravda, že mi zatím snímač ani při sjezdu po kamenité cestě nespadl, ani se nesetřásl mimo dosah magnetu, každopádně bych dal přednost poctivému přišroubování. Budilo by ve mě více důvěry. Uvidíme časem.
2. - Pojem "denní výška nahoru/dolů" jsem si vyložil tak, že po skončení tůry mi přístroj oznámí kolik jsem nastoupal a kolik naklesal metrů. Omyl! V nastavování si musíte zvolit jestli chcete aby přístroj počítal nastoupané NEBO naklesané metry. Toto vidím jako největší nedostatek, protože vím, že přidat čítání obou údajů by výrobce stálo asi tak 5 řádků kódu navíc a pár bytů RAM. Takže musíte sami sebe přesvědčit, že to vlastně nevadí protože jezdíte hlavně okruhy, kde nastoupané metry se rovnají těm naklesaným.
3. - Poslední věcí je, že výškoměr dle specifikace měří jen do 3999 m. Což je pro cyklistiku i většinu tůr dostatečné, ale v Alpách nebo minulý rok na Kavkaze už to pro mě je při horolezectví leckdy nepoužitelné, škoda.
4. - "Jízda mrtvého muže" Ještě jednou věcí, která mě trochu zaskočila je to, že pokud vám během jízdy přestane fungovat hrudní pás. Třeba se sesmekne a podobně. Nulová hodnota tepu kupodivu měřidlo vůbec nezaskočí a ta se stále započítává do průměrné hodnoty. Ta pak rapidně klesá dolů i když šlapete až se vám kouří z uší.
Přístroj v turistickém režimu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama