DROBNÉ AKTUALITY:
17.9.2013 - Rubrika "Voda a okolí" roztžena na více rubrik podle použitého typu plavidla.

"A vám se ta stopa jako líbí?"

19. února 2008 v 9:07 | Já |  Lezení a hory
Tak se mě ptá za mnou stoupající Cipísek, který paroduje české fotbalové bosse. Šoupe nohama stejně jako jako já po již notně staré ledovaté stopě, kdy při každém druhém kroku nám spodní lyže ustřelí. Jsme v Kitbühelských Alpách už druhý den. Původně to vypadalo že pojedeme čtyři, ale nejdříve svou účast zrušil Plechy s ohledem na to, že by se nevyspal. Později ji zrušila Klára s tím, že na ní něco leze. Tak jsme tu jen ve dvou. Respektive jsme tu ve třech, ještě je tu s námi Opičnák (kříženec opičky a tučnák) ten se ale nese u mě na batohu s další výbavou.
Počasí je neskutečné. Celý víkend modro. Včera jsme vyrazili z Inneralpbachu a vylezli na vrchol Sagtalerspitze 2242m. (pravý vrchol takového skalnatého hřebínku. Pak jsme přejeli na vrchol Gamskopf, ale tam jsme zjistili, že to není Gamskopf, ale něco jiného. Sjezd do údolí se ukázal jako podnik hodný extrémné zjazdárky. Chvíli jsme licitovali, jestli se snažit zapsat do historie extrémních sjezdů (pokud to vyjde) případně statististiky nehod v Alpách.(pokud to nevyjde) Nakonec jsme se shodli, že to, aby jsme mohli říkat, ".. jsme dole zlyžovali takým žlabíkom" nám nestojí za to riziko a naši cestu si pak prodloužili o cestu na sedlo mezi skutečným vrcholem Gamskopf a Dristenkopf odkud už sjíždíme bezpečně zpět k autu. Krásný den jsme završili afterparty s popíjením Lambruska ve spacákách v autě. Noc se snáší na Tiroly a teplota klesá k -12°C.
Afterparty v autě
Ale zpět ke svahu který mám právě pod nohama. "K...fix", zase mi ustřelila spodní lyže a opět se ozývá střevní chřipka, která mě dnes ráno atakovala. Stoupáme směrem k vrcholu Galtenberg, ale jsme dost pomalí. Dohání nás nějací místnáci. Sice jsou to nějací běžci, ale hned to balí a sjíždějí. My se trmácíme do stále strmějšího svahu sedla mezi vrcholy Grosse a Kleine Galtenberg. Na sedle to balíme. Jsme tu jednak pozdě s ohledem na to že dnes ještě musíme jet do Prahy a opět mě kousek pod sedlem v prudkém svahu zastihl střevní problém. Cípísek se jde alespoň rozhlédnout na vrchol malého Galtenbergu. Pak sjíždíme dolů. Zpočátku prašan v prudkém svahu, pak střídavě prašan krusta, nakonec rozrytej svah a na úplný závěr cesta k parkovišti.
Na sedle mezi Grosse a Kleine Galtenberg
(Fotky dodány Cipískem)
Modře sobota, fialově neděle
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pro Cip9ska Pro Cip9ska | E-mail | 19. února 2008 v 10:14 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama